[Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościuszki.

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: riko » 20 paź 2017, 14:06

http://rzeszow-news.pl/zmodernizowany-d ... ki-klimat/
Chociaż ratusz zapewnia, że ul. 3 Maja w Rzeszowie jest sprzątana codziennie, to deptak wciąż jest brudny. Podobno to wina naszego klimatu.

Pod koniec lipca pisaliśmy, że wyremontowany za ponad 7 mln zł deptak przy ul. 3 Maja jest brudny i łaciaty, a niektóre płyty są uszczerbane. Od tego czasu niewiele się zmieniło – płyty z granitu wciąż są brudne, choć od oficjalnego otwarcia deptaka minęły już trzy miesiące.

Do tego tematu w ostatnich dniach wróciła również TVP Rzeszów. Ratusz, ustami rzecznika prezydenta Rzeszowa Macieja Chłodnickiego, tak tłumaczył się z brudu na deptaku: „Klimat mamy, jaki mamy”.

Podobnych słów w 2014 roku użyła Elżbieta Bieńkowska, ówczesna minister rozwoju regionalnego, która na pytania dotyczące gigantycznych opóźnień pociągów z powodu ataku zimy i mrozu, rzuciła: „Sorry, taki mamy klimat”.

Płyty granitowe, które zostały ułożone na rzeszowskim deptaku, chłoną kurz. Efekt? Jasnoszara nawierzchnia robi się ciemnoszara i w efekcie wygląda, tak jakby jej nikt nie sprzątał.

Nawet jeśli przyjmiemy, że kolor ciemnoszary może być tak samo przyjemny jak jasnoszary, to jednak pozostaje kwestia plam, które zdecydowanie psują efekty wizualne deptaka, a ich powstawanie na klimat zrzucić się nie da.

– Mieszkańcy Rzeszowa chodzą po deptaku z napojami, czy np. lodami. Gdy zdarzy się tak, że komuś np. wyleje się cola, to wówczas zostaje plama, bo płyty granitowe są chłonne. Jeśli chodzi o plamy po gumach, których też jest bardzo dużo, planujemy zakupić specjalny odkurzać, który ten problem zniweluje – zapewnia nas Maciej Chłodnicki.

Ratusz twierdzi, że problem przebarwień na deptaka unormuje się w przeciągu maksymalnie roku, ale jednocześnie przyznaje, że płyty nie będą już tak jasne, jak na początku. – Ale deptak też nie będzie brudny – mówią miejscy urzędnicy.

Jakość wykonania prac pozostawia wiele do życzenia, ale władzom Rzeszowa nie przeszkadzało pod koniec lipca zaprosić do ratusza pracowników firmy Strabag (wykonawca inwestycji), by dziękować im za to, co zrobili.

– Macie złote ręce. Doceniam waszą robotę – chwalił wówczas robotników Ferenc. – Ulica 3 Maja będzie tętniła życiem tak, jak Rynek. Będzie dumą Rzeszowa – dodawał Andrzej Gutkowski, wiceprezydent Rzeszowa.

Brud na deptaku to jeden problem. Drugi to zniszczone płyty. Wymieniono ich już około 200. – Strabag dał nam 7 lat gwarancji. Kiedy tylko jakaś płyta zostanie uszkodzona, to wówczas firma ją wymienia – wyjaśnia Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Nie ma praktycznie tygodnia, by na ul. 3 Maja nie pojawiali się robotnicy w pomarańczowych kamizelkach, którzy w różnych miejscach deptaka rozkopują go i wymieniają płyty.

10 sierpnia zakończył się odbiór techniczny inwestycji. Strabag miał usterki usunąć do końca września. Jak jest naprawdę, wystarczy przejść się po deptaku.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4787
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Grzegorz44 » 20 paź 2017, 18:02

Do tego jeszcze (obserwacja z ostatniej niedzieli, nie wiem, może się coś zmieniło) po usunięciu starych betonowych koszy przyozdobionych w kwiatki i zastąpieniu ich nowymi, zostały na płytach brzydkie, brudne plamy i ślady w miejscach gdzie one stały. Ogólnie nieciekawie to wygląda.
Grzegorz44
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 135
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Adamerio » 07 lis 2017, 18:54

Przechodziłem dziś 3. maja - MASAKRA, z daleka widać które płyty były już wymieniane(spasowanie) pomijając koszmarny brud na środkowym pasie - miejscami nawet czarny. Ogólnie jak dla mnie płyty na tym deptaku wyglądają jakby były układane X lat wstecz :lol:
Awatar użytkownika
Adamerio
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 240
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: riko » 31 gru 2017, 13:47

http://rzeszow-news.pl/w2018roku-rozpoc ... osciuszki/
Ratusz przygotowuje się do wymiany nawierzchni ulicy Kościuszki w Rzeszowie. Szacuje się, że modernizacja będzie kosztowała ok. 2,5 mln zł.

Po tym, jak w 2017 roku miasto zmodernizowało ulicę 3 Maja (kostkę brukową zastąpiły płyty granitowe, pojawiły się podświetlane drzewa i pamiątkowe płyty) przyszedł czas na odnowienie kolejnego deptaka – ulicy Kościuszki.

– Projekt modernizacji tej ulicy już mamy, na wiosnę 2018 r. planujemy ogłosić przetarg na wybór wykonawcy. Remont powinien zakończyć się do końca 2018 r. Prace powinny szybciej przebiegać niż na ulicy 3 Maja, ponieważ ul. Kościuszki jest krótsza – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Czas realizacji inwestycji uzależniony jest też od tego, czy ekipa budowlana nie trafi na miejsca pochówku. Przy kościele farnym w przeszłości znajdował się cmentarz. Funkcjonował przez ponad 440 lat. Pod koniec XVIII wieku cmentarz zlikwidowano, ale pod ziemią wciąż znajdują się ludzkie szczątki.

– Nie wiemy też, jak dokładnie wyglądają podziemne sieci na ulicy Kościuszki. Przy okazji modernizacji ul. 3 Maja okazało się, że część sieci w ogóle nie była zinwentaryzowana, części w ogóle nie było na mapie. Na ul. Kościuszki zapewne też czeka nas kilka niespodzianek – przewiduje Maciej Chłodnicki.

Charakter ulicy Kościuszki będzie podobny do ulicy 3 Maja, czyli również kostka brukowa zostanie zastąpiona płytą granitową. Na drzewa raczej nie ma co liczyć ze względu na to, że ulica jest węższa, ale na pewno – jak obiecują urzędnicy – pojawi się mała architektura, czyli ławki i nowe kosze na śmieci.

– Zieleni nie zabraknie – twierdzi ratusz. Remont ulicy Kościuszki ma kosztować ok. 2,5 mln zł. Po modernizacji tego deptaka, miasto weźmie się za odnowienie trzeciego w ścisłym centrum Rzeszowa – ulicy Grunwaldzkiej.

– Tam pracuje planujemy rozpocząć w 2019 r. Ulica Grunwaldzka jest dłuższa, więc modernizacja może potrwać dłużej. Chcemy, by do 2020 r. wszystkie trzy deptaki były wyremontowane – dodaje Maciej Chłodnicki.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4787
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Ole » 31 gru 2017, 13:55

Strabag chyba będzie z daleka się trzymał od tego przetargu. Z tego co wiem to mieli nie ciekawie z podwykonawcami z "łapanki" :|
-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 901
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: riko » 04 sty 2018, 15:09

http://supernowosci24.pl/kolejny-deptak ... ebudowany/
RZESZÓW. W ubiegłym roku ratusz wydał ponad 7 mln zł na remont ul. 3 Maja.

Ponad 2,7 mln zł ma kosztować przebudowa ul. Kościuszki. Miasto chce, żeby deptak został wyremontowany na wzór ul. 3 Maja. Chodzi nie tylko o zmianę nawierzchni na granitowe płyty, ale również prace pod powierzchnią drogi.
Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ma gotowy projekt przebudowy wszystkich trzech ulic: 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzkiej. Przypomnijmy, że przebudowa ul. 3 Maja to koszt ponad 7 mln zł. Ile będzie kosztowała przebudowa ul. Kościuszki? To ma rozstrzygnąć przetarg.
- Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ul. Kościuszki na długości około 129 m. Prace powinny się zakończyć jeszcze w 2018 roku. Zostanie wyremontowany odcinek krótszy niż ul. 3 Maja – mówi Maciej Chłodnicki.
Rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa zwraca uwagę, że nie wiadomo, co dokładnie znajdą budowlańcy w podziemiach ul. Kościuszki. Może się okazać, podobnie jak w przypadku ul. 3 Maja, że na terenie budowy archeolodzy znajdą historyczne skarby. Roboty budowlane na ul. Kościuszki ruszą w kwietniu 2018 r. W przyszłym roku ratusz planuje ruszyć z remontem kolejnego deptaka: ul. Grunwaldzkiej.Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4787
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: riko » 05 sty 2018, 16:57

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... uszki.html
RZESZÓW. Po zakończonej renowacji na ul. 3 Maja, przyszedł czas na kolejny odcinek rzeszowskiego deptaka, tym razem chodzi o ul. Kościuszki.

Ponad 7 mln złotych kosztował ratusz deptak na ul. 3 Maja. Przyszedł czas na remont kolejnej części rzeszowskiego deptaka, mowa o ul. Kościuszki. Następna w kolejce do remontu będzie ul. Grunwaldzka.

Rozpoczął się przetarg na rozbudowę ul. Kościuszki. Koszty związane z inwestycją będą znane po wyłonieniu wykonawcy projektu.

Według wstępnych założeń roboty budowlane powinny się rozpocząć 2 kwietnia ze względu na to że obecnie na ul. Kościuszki prowadzone są badania archeologiczne przez Fundację Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego.

Około 129 metrowy odcinek ulicy powinien zostać wyremontowany do listopada 2018 roku. Otwarcie ofert wykonawców nastąpi 17 stycznia br.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4787
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: riko » 16 sty 2018, 17:08

http://supernowosci24.pl/archeolodzy-we ... osciuszki/
RZESZÓW. Co odkryją pod ziemią jednego w głównych deptaków w Rzeszowie?

Na wtorek Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego zaplanowała pierwsze wykopy na ul. Kościuszki. Deptak ma zostać przebudowany, ale najpierw sprawdzone zostaną podziemia. Archeolodzy spodziewają się, że w tym miejscu mogą znaleźć wiele cennych historycznie skarbów.

- Mamy prawie pewność, że pod wieżą Farną znajdziemy dalszy ciąg starego przykościelnego cmentarza, którego pozostałości odkryliśmy w zeszłym roku. To jest taki pewniak. Co do reszty ulicy, to jest to zagadka, trudno tak naprawdę powiedzieć. Na pewno coś znajdziemy, ale nie jesteśmy w stanie powiedzieć co, póki badania się nie rozwiną – mówi Dariusz Bobak z Fundacji Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego. – Spodziewamy się też trochę nawierzchni drewnianej, takiej jaka była na ul. 3 Maja, ale tak naprawdę nie wiadomo też, jaki będzie stan zachowania tych znalezisk. Te ulice w tych okolicach były dość mocno przebudowywane, jest możliwe, że to będzie w jakimś stopniu zniszczone. Wszystko okaże się w praktyce – dodaje.

Archeolodzy zaplanowali kilka wstępnych wykopów rozpoznawczych w obrębie całej ul. Kościuszki: na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i 3 Maja przy kościele farnym i placu Farnym; na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Grunwaldzką; na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. Słowackiego. – Mniejsze badania będą prowadzone przy kamienicach numer 11 i 13 oraz 3 i 5 – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. Prace archeologów mają kosztować ok. 100 tys. zł.

Roboty są tak zaplanowane, żeby zakończyły się przed rozpoczęciem samej przebudowy. Jak słyszymy w ratuszu, szacunkowy termin to kwiecień 2018 roku. Później, jeśli archeolodzy skończą pracę, ruszy przebudowa deptaka.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ma gotowy projekt przebudowy wszystkich trzech ulic: ul. 3 Maja, ul. Kościuszki i ul. Grunwaldzkiej. Przypomnijmy, że przebudowa ul. 3 Maja to koszt ponad 7 mln zł. Ile będzie kosztowała przebudowa ul. Kościuszki? To ma rozstrzygnąć przetarg. 23 stycznia zostaną otwarte oferty. Deptak zostanie wyremontowany na wzór ul. 3 Maja. Koszty szacowane są na ponad 2,7 mln zł.

Blanka Szlachcińskariko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4787
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: riko » 16 sty 2018, 19:46

http://rzeszow-news.pl/modernizacja-kol ... osciuszki/
Cztery stanowiska archeologiczne i cztery sondażowe zostaną jeszcze w tym tygodniu uruchomione na ul. Kościuszki w Rzeszowie. Ratusz chce, aby wszystkie podziemne niespodzianki wyszły na jaw przed rozpoczęciem przebudowy deptaka.

Miasto plan rewitalizacji rzeszowskich deptaków realizuje skrupulatnie. Po tym, jak odnowiono ul. 3 Maja – kostkę zamieniono na granitowe płyty, nasadzono drzewa, wymienione elementy małej architektury, wykonano „Okno Czasu”, czas przyszedł na ul. Kościuszki.

W przypadku tego fragmentu deptaku urzędnicy, czerpiąc z doświadczeń zdobytych przy przebudowie dawnej ulicy Pańskiej i tym razem najpierw prace chcą rozpocząć od badań archeologicznych, które wykona Rzeszowski Ośrodek Archeologiczny za 100 tys. zł, aby w trakcie prac budowlanych uniknąć potem opóźnień.

Badania te są konieczne, ponieważ w rejonie ul. Kościuszki, Grunwaldzkiej i 3 Maja znajdował się w przeszłości cmentarz. Funkcjonował przez ponad 440 lat. Pod koniec XVIII wieku cmentarz zlikwidowano, ale pod ziemią wciąż znajdują się ludzkie szczątki.

Archeolodzy swoje stanowiska ulokują na styku ul. Kościuszki i kościoła farnego, ul. Kościuszki i placu Farnym oraz na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Grunwaldzkiej oraz Kościuszki z Słowackiego.

Mniejsze sondażowe stanowiska znajdą się przy kamienicach numer 11 i 13 oraz 3 i 5.
– Prace archeologiczne według planów mają potrwać do końca kwietnia, ale nie wiemy, ile tym razem czeka na nas niespodzianek pod ziemią – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Ratusz na przełomie kwietnia i maja zamierze ogłosić przetarg na wybór wykonawcy. Cała inwestycja ma być gotowa do października 2018 roku.

Charakter ulicy Kościuszki będzie podobny do ulicy 3 Maja, czyli również kostka brukowa zostanie zastąpiona płytą granitową. Na drzewa raczej nie ma co liczyć ze względu na to, że ulica jest węższa, ale na pewno – jak obiecują urzędnicy – pojawi się mała architektura, czyli ławki i nowe kosze na śmieci.

Remont ulicy Kościuszki ma kosztować ok. 2,5 mln zł. Po modernizacji tego deptaka, miasto weźmie się za odnowienie trzeciego w ścisłym centrum Rzeszowa – ulicy Grunwaldzkiej. Tam prace mają się rozpocząć w 2019 r i zakończyć najpóźniej w 2020 roku.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4787
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: riko » 22 sty 2018, 18:18

http://supernowosci24.pl/archeolodzy-pr ... osciuszki/
RZESZÓW. Archeolodzy weszli na ul. Kościuszki.

Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego zaplanowała kilka wykopów: na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i 3 Maja przy kościele farnym i placu Farnym; na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Grunwaldzką; na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. Słowackiego. Mniejsze badania będą prowadzone przy kamienicach numer 11 i 13 oraz 3 i 5.

Archeolodzy są prawie pewni, że pod wieżą farną znajdą dalszy ciąg starego przykościelnego cmentarza, którego pozostałości odkryli w roku ubiegłym. – Jeszcze nic nie znaleźliśmy – powiedział nam w piątek Dariusz Bobak z Fundacji Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego.

Roboty są tak zaplanowane, żeby zakończyły się przed rozpoczęciem samej przebudowy. Jak słyszymy w ratuszu, szacunkowy termin to kwiecień 2018 roku. Później, jeśli archeolodzy skończą pracę, ruszy przebudowa deptaka.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4787
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości