[ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: pisul » 30 kwie 2017, 13:32

Pojawiły się schodki zejście z głównej drogi do bazaru:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Przybyło krawężników i zabezpieczeń boku drogi biegnącej przy strumieniu:


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
 
Posty: 2629
Na forum od: 27 cze 2014, 20:40

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: jasiop » 30 kwie 2017, 13:50

pisul pisze:Pojawiły się schodki zejście z głównej drogi do bazaru:
Obrazek

czemu nie zrobiono na nich "najazdów" ?
jasiop
 
Posty: 293
Na forum od: 18 lis 2014, 21:48

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: hoophoop18 » 16 maja 2017, 16:55

czyli na miejscu starej dołowej ma zostać wybudowany sąd okręgowy??? a co z biurowcami co miała wybudować irlandzka firma w tym właśnie miejscu?
hoophoop18
 
Posty: 7
Na forum od: 22 mar 2017, 21:53

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: Grzegorz44 » 16 maja 2017, 17:39

Sąd (jeśli będzie budowany) powstanie na działce należącej do miasta, na terenie obecnego targowiska. Działka irlandzkiego inwestora leży po sąsiedzku. Swoją drogą jakiś czas temu pojawiły się tam banery z informacją o sprzedaży tego terenu i telefonem kontaktowym. Ale to temat do innego wątku.
Grzegorz44
 
Posty: 1
Na forum od: 16 maja 2017, 17:33

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: pisul » 19 maja 2017, 13:01

Leją asfalt, pojawiła się kosteczka, robią też elewacje ... końcówka


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
 
Posty: 2629
Na forum od: 27 cze 2014, 20:40

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: riko » 26 maja 2017, 14:52

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... cjach.html


RZESZÓW. Prace na placu budowy nowego targowiska są mocno zaawansowane. Nowy bazar ma być gotowy w lecie tego roku.

Dotychczasowe targowisko zlokalizowane przy ul. Dołowej zostanie przeniesione w rejon jednostki wojskowej mieszczącej się przy ul. Lwowskiej. Będzie przestronniej, wygodniej oraz dużo bardziej estetycznie. Plusy dostrzegą zarówno handlarze, jak i kupujący. Co już zostało zrobione i na jakim etapie inwestycja jest na chwilę obecną?

Jak poinformował Redakcję kierownik B. Szydełko z Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów – „Termin realizacji targowiska planowany jest na 29 czerwca bieżącego roku. Nie ma żadnych opóźnień w pracach.” Do końca listopada 2016 roku przeprowadzono stabilizację podłoża oraz zakończono nasadzenia drzew. W styczniu 2017 roku odebrano prace związane z budową nasypu, a końcem lutego murów oporowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej. „Cały czas trwają prace ziemne, kontynuowane są też roboty przy nasypie.” – dodaje B. Szydełko.

W ostatnim czasie udało się również wykonać prace brukarskie. Układana jest kostka, przygotowywane chodniki i krawężniki. Podniesiono poziom targowiska, a od strony rzeki Młynówka realizowane są roboty zabezpieczeniowe mające ochronić przed osuwaniem się bazaru. Na placu przez cały czas prowadzone są działania związane z montażem fundamentów pod słupy oświetleniowe. „Na chwilę obecną zakończono też wykonywanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni w miejscach przewidzianego parkingu” – informuje B. Szydełko.

Roboty nad nowym targowiskiem prowadzone są od kilku miesięcy. Pracy nie przerywano nawet w okresie zimowym. Zadanie realizowano bez przestojów, niezależnie od warunków pogodowych. Zgodnie z umową, termin wykonania inwestycji to koniec czerwca bieżącego roku.

W niedzielę targowisko przy ul. Lwowskiej będzie czynne godzinę później niż obecny bazar przy ul. Dołowej. „Ze względu na bliskie sąsiedztwo zabudowy mieszkalnej bazar będzie pracować od godz. 6:00, a nie 5:00 jak dotąd.” – wyjaśniają pracownicy MATiP.

Plac, na którym powstaje nowoczesne targowisko liczy dokładnie 20755 metrów kwadratowych. Poza pawilonami handlowymi, przygotowany zostanie również plac parkingowy oraz pomieszczenie z sanitariatami. Stanowisk postojowych przewidziano ponad 180, w tym 9 dla osób niepełnosprawnych. Parking usytuowany został przy ul. Dworaka. Będzie ogólnodostępny. W głębi terenu wygospodarowano miejsce pod pawilony, a za nim będzie plac ze stołami. Handlowcy sami finansują sobie budowę pawilonów lecz otrzymali konkretne wymogi co do ich wyglądu. Miasto z kolei opłaci przygotowanie niezbędnej infrastruktury.

Pawilony mają być jednakowe, w określonej kolorystyce oraz w jednym stylu. Zgodnie z wymogami stawianymi przez miasto, muszą być pomarańczowo-szare, o wymiarach 5/10/15/20 metrów. Łącznie będzie ich 58. Stare nie mogą być przenoszone. Nowe obiekty będą jedno-, dwu- trzy- oraz czteromodułowe. Jeden moduł to 2,5 m.

Targowisko powstaje na przedłużeniu al. Rejtana w kierunku ul. Ciepłowniczej. Projekt inwestycji uwzględnił dwa wjazdy z obu stron bazaru.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
 
Posty: 3402
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW Staromieście

Poprzednia

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości