[ul.Matuszczaka] Remont basenu

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [ul.Matuszczaka] Remont basenu

Postautor: ostrowek » 10 sty 2017, 11:11

Podoba mi się ten pomysł! Blisko mnie, chętnie będę tam chadzał po remoncie.
ostrowek
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 10 sty 2017, 11:06

Re: [ul.Matuszczaka] Remont basenu

Postautor: maks » 23 sty 2017, 14:47

Pierwszy przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych przy basenie na ul. Matuszczaka został unieważniony. Do upływu terminu składania kopert nie wpłynęła żadna oferta. Teraz miasto ponownie ogłosiło przetarg. Czy tym razem zgłoszą się chętni do rozbudowy i remontu starego basenu miejskiego?


http://supernowosci24.pl/kolejna-proba- ... tuszczaka/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1332
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: [ul.Matuszczaka] Remont basenu

Postautor: riko » 22 lut 2017, 16:41

http://supernowosci24.pl/kolejny-przeta ... ewazniony/


RZESZÓW. Roboty przy tym obiekcie miały się pierwotnie zakończyć w 2017 roku.

Znów nie udało się wybrać wykonawcy, który zajmie się przebudową krytej pływalni przy ul. Matuszczaka. Choć zgłosiły się dwie firmy, to cena, jaką zaproponowały, wielokrotnie przekracza środki zabezpieczone na ten cel przez miasto. Co teraz?
Do przetargu zgłosiła się firma z Warszawy, która za swoje usługi chce ponad 15,6 mln zł oraz konsorcjum firm z Tarnowa i Dębna z ofertą ponad 12,2 mln zł. Te kwoty to zdecydowanie zbyt dużo dla miasta, bo w budżecie na projekt i przebudowę pływali na ul. Matuszczaka zarezerwowano 5,2 mln zł.
- Przetarg na pewno zostanie unieważniony. Jeszcze nie zapadła decyzja czy zostanie on powtórzony, czy będzie ogłoszony w innej formie – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.
Od 27 czerwca br. basen jest nieczynny i przygotowywany na modernizację. Wymieniona będzie elewacja budynku, przeprowadzona zostanie termomodernizacja obiektu, wymieniane będą pordzewiałe rury do uzdatniania wody oraz rozbite szyby. Przy niecce na powierzchni 400 mkw. położne zostaną nowe płytki. Wymieniony będzie dach. Zaplanowano budowę małej sali gimnastycznej dla skoczków do wody. Woda ma być ogrzewana dzięki zamontowanym ogniwom fotowoltaicznym. Przy budynku z basenem powstanie parking. Nowo przebudowany basen ma być ogólnodostępny. Budynek nie był remontowany od 30 lat.

Skoczkowie trenują na basenie ROSiR.

Obecnie cała sekcja skoków do wody trenuje na krytym basenie ROSiR przy ul. Jałowego. Są tam zamontowane dwie trampoliny jednometrowe, ale brakuje trampoliny trzymetrowej i wieży. Kadra narodowa juniorów i kadra narodowa seniorów ma zaplanowanych dużo konsultacji poza Rzeszowem. Ci sportowcy trenują obecnie w cyklu mieszanym. Część niezbędnych treningów prowadzą dzisiaj na basenie ROSiR, a część treningów specjalistycznych, które wymagają sprzętu, prowadzona jest w przypadku seniorów w innych miastach Polski i za granicą. Całe szkolenie juniorów jest oparte głównie na bazie szkoleniowej w Poznaniu. Poza tym planowane są sprawdziany za granicą na zawodach międzynarodowych. Trenowanie na basenie ROSiR to dla skoczków dzisiaj wyjście ostateczne. Szybki remont pływalni przy ul. Matuszczaka znacznie ułatwiłby przygotowania sportowców.
- Czekamy na dalsze ruchy – mówi Grzegorz Lesiak, przewodniczący komitetu skoków do wody przy Polskim Związku Pływackim.

Blanka Szlachcińskariko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4639
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Matuszczaka] Remont basenu

Postautor: Mirosław » 23 lut 2017, 22:31

Nie wiem czy ktoś był z was na basenie w Sokołowie Małopolskim :?: który został otwarty chyba w 2012
cała budowa z otoczeniem kosztowała w okolicach 13 milionów mówimy tutaj o basenie od podstaw i można powiedziec
ze ten basen jest w bardzo dobrym standardzie.I teraz z jakej paki taka cena to chyba lepiej wyburzyć to co tutaj mamy i postawić od nowa ładny basen z saunami brodzikiem dal dzieci i basenem rozrywki. Tak na marginesie
w Rzeszowie o takim basenie nawet jak tam możemy pomarzyć, nasze obiekty jakie są w Rzeszowie to jest jakaś kpina :oops:
Mirosław
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 30 lis 2016, 9:05

Re: [ul.Matuszczaka] Remont basenu

Postautor: JanzRzeszowa » 24 lut 2017, 7:47

Mirosław pisze:Nie wiem czy ktoś był z was na basenie w Sokołowie Małopolskim :?: który został otwarty chyba w 2012
cała budowa z otoczeniem kosztowała w okolicach 13 milionów mówimy tutaj o basenie od podstaw i można powiedziec
ze ten basen jest w bardzo dobrym standardzie.I teraz z jakej paki taka cena to chyba lepiej wyburzyć to co tutaj mamy i postawić od nowa ładny basen z saunami brodzikiem dal dzieci i basenem rozrywki. Tak na marginesie
w Rzeszowie o takim basenie nawet jak tam możemy pomarzyć, nasze obiekty jakie są w Rzeszowie to jest jakaś kpina :oops:


Już od dawna piszę o koncepcji budowy basenu olimpijskiego z niecką do skoków do wody z dodatkiem aqua parkowych w przyklejonym ciekawym obiekcie..., można było się starać o spore dofinansowanie na taki obiekt.
ale Gospodarz woli wydawać pieniądze na rabatki i okrągłe kładki, ech... szkoda gadać
...a na remont basenu przy Matuszczaka dał 5 mln, aż strach pomyśleć jak jakiś pan Henek z Żukiem wygrałby ten przetarg. Jaki wspaniały obiekt by powstał.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 lis 2015, 12:29

Re: [ul.Matuszczaka] Remont basenu

Postautor: Pieczarkowy » 13 mar 2017, 17:15

Remont czy nowy obiekt?

Rzeszowskim skoczkom do wody marzy się pływalna, na której można byłoby organizować nawet Mistrzostwa Europy. Jest szansa, że to marzenie się spełni, bo Tadeuszowi Ferencowi, prezydentowi Rzeszowa, marzy się nowy basen.

W lutym ub. r. miasto podjęło decyzje o gruntownym remoncie krytej pływali znajdującej się przy ul. Matuszczaka, na której trenują skoczkowie do wody m.in. Andrzej Rzeszutek czy Kacper Lesiak, którzy walczyli o kwalifikacje olimpijskie w Rio de Janerio.

Przypomnijmy, że obiekt ma już 30 lat i jest przestarzały. Gruntowny remont, który zapowiadał ratusz miał obejmować: dach, który obecnie przecieka, wymianę całej elewacji z jej dociepleniem oraz wymianę systemu uzdatniania wody. Miała zostać wprowadzona nowa technologia grzewcza z odzyskiem ciepła, która pozwoli znacząco ograniczyć koszty funkcjonowania pływalni.

Dodatkowo w planach było ocieplenie elewacji, remont wewnętrznej klatki schodowej, ścian i sufitu oraz wymiana posadzek pamiętających czasy Gierka, suszarek, łazienek i szatni. Jak w fatalnym stanie jest basen WSK, możecie zobaczyć TUTAJ.

Według wstępnej koncepcji prace miały się zakończyć w połowie tego roku, a szacunkowy koszt tej inwestycji miał wynosić około 5 mln zł. Zgłosiły się już nawet dwie firmy, które podjęłyby się modernizacji basenu WSK. Skanska zażyczyła sobie ponad 15 mln, zł a konsorcjum firm Marcom z Dębna i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa z Tarnowa – 12 mln zł.

Przetarg unieważniono. – Oferty znacząco przekraczają kwotę, który bylibyśmy w stanie wydać na inwestycję – twierdzi Urszula Kukulska, dyrektor Wydziału Inwestycji w rzeszowskim magistracie.

Okazało się jednak, że po niedawnej wizycie wiceprezydenta Rzeszowa Stanisława Sienki w Ministerstwie Sportu koncepcja całkowicie się zmieniła. – Gdy zdecydujemy się na budowę nowego obiektu, ministerstwo zdeklarowało, że dofinansuje inwestycję w połowie – mówił w poniedziałek w ratuszu Stanisław Sienko.

Według rzeszowskiego magistratu, na ten moment bardziej opłacalne jest wyburzenie starego basenu przy ul. Matuszczaka i postawienie nowego obiektu, bo do remontu starej pływalni resort sportu dołożyłby tylko 2 mln zł.

– Na dziś jestem za tym, aby budować nowy basen – mówi z kolei prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, który liczy się również z falą krytyki podejmując taką decyzje. – Rozglądajcie się również za nową lokalizacją, ponieważ przy ul. Matuszczaka jest dość ciasno – polecił w poniedziałek swoim pracownikom Ferenc.

Prezydentowi marzy się taki basen w Rzeszowie, jaki widział podczas urlopu w Arłamowie.

A co marzy się skoczkom do wody, którzy do tej pory trenowali przy ul. Matuszczaka? Na pewno sala gimnastyczna w obrębie basenu z suchą jamą, czyli niecką wypełnioną gąbkami z zamontowaną nad nią trampoliną oraz batuty, podobne do tych, których używają akrobaci. A do tego pełna infrastruktura sportowa: niecka basenowa o głębokości 5m metrów i 10-metrowa wieża do skoków.

– Budowa nowego obiektu, który uwzględniałby potrzeby skoczków do wody, to spełnienie naszego marzenia – mówi Sławomir Wolski, prezes sekcji skoków do wody Stal Rzeszów. – W nowym obiekcie można byłoby organizować imprezy klasy mistrzowskiej w tym nawet Mistrzostwa Europy. Byłaby to doskonała promocja zarówno dyscypliny jak i miasta – dodaje.

W tym momencie skoczkowie trenują na basenie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie mają do dyspozycji tylko trampoliny zamontowane na wysokości jednego metra. Brakuje nam teraz trampoliny 3-metrowej, na której są rozgrywane konkurencje olimpijskie – podkreśla Wolski.

Przypomnijmy, że Andrzej Rzeszutek w ub. r wywalczył kwalifikację olimpijską, ale ostatecznie do Rio de Janerio nie pojechał, ponieważ Światowa Federacja Pływacka (FINA) zdecydowała się ostatecznie nominować 29, a nie 34 zawodników. Rzeszowskiemu skoczkowi brakowało zaledwie jednej lokaty, by pojechać na igrzyska do Brazylii.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl


http://rzeszow-news.pl/remontu-basenu-p ... plywalnie/
Pieczarkowy
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 511
Na forum od: 27 lut 2015, 17:25

Re: [ul.Matuszczaka] Remont basenu

Postautor: Nikoś » 13 mar 2017, 17:30

Ciekawe ile jeszcze koncepcji miasto wymysli, jesli nowy obiekt to w innym miejscu ale nie tylko dla skoczków ale pełny kompleks basenów sportowych nie rekreacyjnych. Bo takiego dziś bardzo brakuje w mieście jak i okolicy
Coś w deseń jak kiedyś pisałem o terenie na Wyspiańskiego gdzie mogło by powstać takie centrum sportowe w tym własnie m.in. taki basen
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 715
Na forum od: 05 wrz 2015, 11:09

Re: [ul.Matuszczaka] Remont basenu

Postautor: JanzRzeszowa » 14 mar 2017, 8:41

Wreszcie ktoś się puknął w głowę, a propos-tego remontu.

Teraz tylko trzeba wykorzystać moment (dofinansowanie) i wybudować pływalnię 50 metrową z osobną niecką do skoków (pisałem o tym nie raz). Nie budować małych baseników ze zjeżdżalniami, a takie baseny, które będą krzewić kulturę fizyczną i zdrową rekreację, a nie moczenie jajek.
Czterokrotnie mniejszy naród, jakim są Węgrzy, jest światową potęgą pływacką bo baseny 50 metrowe można spotkać nawet w małych miejscowościach, a u nas, buduje sie 25 metrowe baseniki i udaje się że to obiekty na światowym czy europejskim poziomie... szkoda gadać.

Lublin wykorzystał szansę parę lat temu (Mucha) i wybudował piękny, 50 metrowy obiekt(ale nie tylko). Za 3, 4 lata o młodych pływakach z Lublina będzie na pewno już słychać w świecie sportu, bo mają gdzie trenować, a Rzeszów kolejną dekadę będzie deliberował...gdzie, czy, za ile, czy warto, etc.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 lis 2015, 12:29

Re: [ul.Matuszczaka] Remont basenu

Postautor: PzD91 » 14 mar 2017, 9:37

^^ U nas w mieście w sport się nie inwestuje, ważniejsze jest zmiana granic administracyjnych, kolorowe lampki, kolorowy papier na śmietniki, ozdoby, fontanny, "innowacyjne" przejscia dla pieszych itd
PzD91
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1175
Na forum od: 16 lut 2015, 21:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Matuszczaka] Remont basenu

Postautor: Frodo907 » 14 mar 2017, 9:57

1. Była rezerwa na Pułaskiego - nie wykorzystano.
2. Wolne tereny za halą Podpromie, gdzie teraz hotel się buduje - nie wykorzystano.
3. Tereny Resovii i miasta na Wyspiańskiego - nie wykorzystano.
Teraz wątpliwe czy miasto będzie stać utrzymać dwa takie ośrodki jednocześnie.

Ad.1 Brak parkingów. lokalizacja w centrum miasta utrudniałaby dojazd z zewnatrz.
Ad. 2. sportowo rekreacyjna lokalizacja, obok dostępny duży parking. Dalej centrum miasta. możliwe problemy z dojazdem.
Ad. 3. Dla mnie idealna lokalizacja, zaraz obok wewnętrznej obwodnicy z możliwym w niedalekiej przyszłości szybkim wyjazdem z miasta na S19, czy autostradę. Witosa, Przemysłowa - S19, Witosa, Karkowska - S-19, Okulickiego, Wyzwolenia, Warszawska lub Lubelska - A4 (jednocześnie do lotniska), plus blisko dworzec PKP Rzeszów Staroniwa. peron tylko z drugiej strony powinni w tedy zrobić.

A może macie gdzieś inną ciekawą propozycję lokalizacji takiego obiektu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 734
Na forum od: 08 lip 2015, 18:35
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość