[ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Plany, marzenia, niespełnione obietnice...

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: bartek86 » 04 paź 2018, 13:18

To mi bogdanoo powiedz jak taką Stalową Wolę stać? fakt pewnie się zadłużają, ale można ? można!!! przecież Rzeszów ma ponad 1mld budżetu, inwestycje to chyba prawie 400mln + dodając do tego dofinansowania to uzbierałoby się ponad 800mln na wszystkie inwestycje.
Czemu nie można u nas zrobić takich Błoni ??? trawy wokół Wisłoku pełno było i tylko deweloperzy to wykorzystali, a miasto nie. Nie wiem, czy wiecie, ale nawet ścieżka rowerowa nie jest cała po obu stronach rzeki. Od kładki na bulwarach w stronę mostu nie ma nic, u nas nawet ścieżki nie można zrobić + oświetlenia, a w mniejszych miastach nie gadają tylko pracują !!!
MaciekContii w innym temacie napisał, że powinno się przewietrzyć wszystkich urzędników i tutaj ma rację, bo taki stan jak pozostanie to tylko będzie betonowanie wszystkiego i wpychanie budynków w każdą wolną szparę.
Nie mogę zrozumieć jak miasto wojewódzkie nie jest w stanie zrobić co roku po 2-3 duże inwestycje dla mieszkańców. Otworzyli basen i fajnie, tylko był ktoś tam? nawałnica tam była w tym roku, że można było sobie odpuścić, ale czemu się dziwić jak nie było basenów przez x lat i ludzie jeździli do Boguchwały, czy Głogowa. Kilka lat temu jedyną rekreacją w Rzeszowie była fontanna multimedialna. Mówimy cały czas o mieście wojewódzkim i liczbie mieszkańców pewnie już nieoficjalnie powyżej 200k.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: bogdanoo » 04 paź 2018, 13:21

Rzeszów też z roku na rok coraz bardziej się zadłuża, a konkretnych inwestycji jak na lekarstwo.
Ja nie napisałem nigdzie, że Rzeszowa nie stać - napisałem, że władze miasta mają inne priorytety - bardziej betonowe :lol:
Niestety, w przeciągu następnych 4 latach prawdopodobnie nic się nie zmieni w tym temacie, także dołożymy kolejne betonowe kloce bez ładu i składu :oops:
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: WoJa » 04 paź 2018, 13:23

MaciekContii pisze:
WoJa pisze:Nie obrażaj ludzi, żeby Cie ktoś nie nazwał...odpowiednio.


nie masz nic do powiedzenie? nie pisz. A wycieczki ad personam to sobie podaruj i odśwież sobie słowo: starzec. Dobra rada.


nie masz nic do powiedzenia? nie pisz. A wycieczki ad personam T. Ferenc sobie daruj...kontekst twojej wypowiedzi jest jasny i obraźliwy dla Prezydenta Rzeszowa. W przeciwieństwie do ciebie on zrobił dla miasta bardzo dużo, a ty pojawiłeś się aktywnie na forum przed wyborami i jak troll co chwilę nadajesz ...
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: MaciekContii » 05 paź 2018, 13:21

^^ Poczytaj moje wypowiedzi ze zrozumieniem.
Co do Ferenca, to bycie prezydentem jednostki administracyjnej nie upoważnia go do nierobienia potrzebnych inwestycji dla mieszkańców lub do psucia otoczenia za pieniądze podatników, w tym moje.
Sięgnij do założonego przeze mnie wątku o za i przeciw tego dot T.Ferenca.
Jestem aktywnym uczestnikiem tego forum sporo wcześniej zanim ty się na nim pojawiłeś(aś), także znowu pudło.

I jeszcze jedno, tak przeglądnąłem twoją "twórczość", i merytorycznie nie zwala z nóg.
Tak więc, paplanie że przecież Prezydent chce nam zrobić park, a niektórzy nie chcą i są źli jest niczym innym jak wpisywaniem się w grupę demagogów pro-prezydenckich. A jeszcze wycieczki ad personam.

Zmienię zdanie jak razem z twoim pupilem zrobicie poszerzenie Karoliny, zrobicie bezpieczne (najlepiej tunelowe) przejście do szkoły, przedszkola i żłobka, oraz poszerzycie chodnik na Odrzykońskiej.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: WoJa » 05 paź 2018, 19:13

Chodzi tylko i wyłącznie o szacunek do drugiego człowieka. Ale ty masz z tym problem, bez wycieczek osobistych, pogardy i oceniana drugiej osoby nie możesz się obejść. EOD.

Wojtek
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: Ole » 06 paź 2018, 11:37

Hej ! Tu nie jest temat o Ferencu i o wyborach. Wracamy do tematu.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: bartek86 » 19 lis 2018, 20:58

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... oxLoRzLink

Tuż przed wyborami miasto zapowiadało, że w 2019 roku na osiedlu Projektant powstanie wodny plac zabaw, podobny do tego przy basenach ROSIR-u. I że w budżecie ratusza jest już 15 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej. Dziś ratusz zapowiada, że przesuwa budowę o rok - plac powstanie w 2020 r. Ale mieszkańcy osiedla już teraz niepokoją się o swoje miejsca postojowe.

W przyszłym roku w wakacje rzeszowianie mieli się cieszyć nową atrakcją – wodnym placem zabaw, który miasto miało wybudować przy ulicy Bieckiej i Odrzykońskiej, na osiedlu Projektant. Ratusz jeszcze przed wyborami obiecywał mieszkańcom, że plac zabaw powstanie w 2019 r. Niestety w tej chwili odsuwa swoje plany o co najmniej rok.

– Tworzona jest koncepcja. W przyszłym roku będziemy chcieli wykonać projekt placu – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.
1 mln zł na wodny plac

Miasto informuje, że ma zamiar wydać na ten cel ok. 1 mln zł.

– Plac chcemy wzorować na tym, który już jest na ROSiR. Będzie tam około 15 urządzeń zabawowych, m.in. małe baseny, zjeżdżalnie, przebieralnia, toalety, ma być również przepompownia. Być może jakieś pomieszczenie dla gastronomii – mówi rzecznik prasowy prezydenta.


Dalszy ciąg jest płatny...
Pomijając fakt, że lokalizacja jest nie trafiona warto zwrócić uwagę jak miasto traktuje swoich mieszkańców. Chciałem zauważyć, że miasto kompletnie ma gdzieś mieszkańców, a o czym można się przekonać w tym artykule. Dla dewelopera miasto skoczyło by z mostu, dla największego i najbardziej powiększającego się osiedla miasto "żydzi" parę groszy. Przecież tu mieszkają tysiące młodych rodzin, miasto nie robi nic. Od siebie dodam, że większym oszustwem będzie zapewne to że miasto chyba nie planuje zrealizować rozbudowy ul. Bł. Karoliny. Ostatni czasy trwają wymiany chodników, krawężników przy przystankach ... wynika, zatem, że w najbliższych latach nasze osiedle może zapomnieć o wylocie z osiedla !!!! będziemy patrzeć jak powstają kolejne bloki, szeregówki i codziennie będziemy się ustawiać w kilometrowych korkach :) ale co tam, olać ludzi. Słyszałem już opinie z miasta, od projektantów, że trwają zaawansowane prace nad projektem rozbudowy drogi i co ? i oczywiście miasto zapewne nie ma gotówki i trzeba pewnie przesunąć rozbudowę na 2050 ;) po co miasto wybudowało 230m przedłużenia Karoliny ? żeby przed wyborami pokazać, że jednak coś robi dla mieszkańców? co nam z tej drogi? nie dość, że do nikąd to do dziś nie czynna :) a co z połączeniem z Dębicką ???? może 2060r się uda zrealizować ;) albo lepszy pomysł, niech miasto najpierw połączy Karoliny z Dębicką to Racławówka, Niechobrz i inne miejscowości zrobią sobie skrót przez Karoliny :)) a co tam, postoimy dłużej w korkach :) piękna polityka miasta :) odbiegając bardziej od tematu to jeszcze na usta mi się klnie przedłużenie Rejtana ;) ale to pewnie 2100 :)
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: MaciekContii » 20 lis 2018, 9:08

^^ Ale za to TF pakuje kasę w rozbudowę nikomu niepotrzebnej szkoły na Bziance. Ozdoby świąteczne już wiszą za bańkę aby plebs się cieszył.
Moim zdaniem dopóki nasze bloki będą należeć pod Przybyszówkę to nic się nie zmieni. To osiedle nie ma siły przebicia. Jak można było największe i najbardziej dynamicznie rozwijające się osiedle przyłączyć do wsi???

Co do placu wodnego, to te urzędniki pozamieniały się już w całości z baranami na łby (nie obrażając baranów). Pisałem już o tym, setki jak nie tysiące samochodów dziennie pokonuje skrzyżowanie Karoliny Odrzykońska. jest tam jeden wąski chodnik (1,5m) i kilka przejść dla pieszych. Bardzo duży ruch. Szkoła, przystanki coraz więcej bloków. Za chwilę pojawią się mieszkańcy Solińskiej, Droma trzech nowych kwartałów SMP... tysiące pieszych, w tym głównie dzieci..., a tam jeden wąziutki, zresztą zdewastowany już, chodnik.

Za to będzie, park wodny. Brawo. Jak trzeba mieć zryty beret, aby nie dostrzegać na czas co jest najważniejsze i najpilniejsze dla mieszkańców.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: bartek86 » 20 lis 2018, 12:18

parku wodnego nie będzie .... z prostej przyczyny. Jak dojdzie do przetargu już na wykonanie placu wodnego to się okaże, że miasto odłożyło za mało pieniążków i oferty na budowę parku będą 2-3 krotnie wyższe niż założony budżet. Pewnie z 2-3 razy ponowią przetarg, po czym okaże się, że miasto poczeka na lepsze czasy, bo po prostu będzie za drogo (przykład hali). Park był bardziej pod wybory, żeby ludzie widzieli, że miasto coś im może dać, nie wierzę, że w 2020 ten park powstanie.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: MaciekContii » 20 lis 2018, 13:17

Taki park to nie tylko koszt budowy, to b duże koszty utrzymania (casus multimedialnej fontanny, gdzie co chwilę widać przetargi na utrzymanie).

W naszym klimacie trzeba budować obiekty wodne pod dachem, a przy okazji obiekty na powietrzu, które funkcjonują 2 mies w roku.

No, ale tu trzeba mieć trochę rozumu aby planować z sensem i nie wydawać pieniędzy bez sensu.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości