[ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: riko » 03 paź 2016, 15:31

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... 8-rok.html


RZESZÓW. Trybuny na 7 tys. miejsc, 900 stanowisk VIP-owskich, zaplecze dla kibiców i sportowców. Tak będzie wyglądała odnowiona hala Podpromie.

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta Rzeszowa odbywającej się w Ratuszu przedstawione zostało coroczne sprawozdanie z działalności Asseco Resovii. Wśród poruszonych tematów była też m.in. inwestycja w rozbudowę hali Podpromie.

Obiekt będzie poddany robotom budowlanym, jakie mają umożliwić pomieszczenie większej liczby kibiców zainteresowanych wydarzeniami sportowymi organizowanymi w naszym mieście. Projekt modernizacyjny zakłada przede wszystkim stworzenie trybun z 7 tys. miejsc. Przewiduje się również wydzielenie 900 stanowisk VIP-owskich oraz przygotowanie atrakcyjnego zaplecza dla sportowców i strefy kibica.

Podczas wtorkowego spotkania radnych, w sali posiedzeń obecny był także prezydent Tadeusz Ferenc, który zabrał głos w sprawie modernizacji hali Podpromie, informując, że w bieżącym miesiącu ma być gotowa dokumentacja rozbudowy obiektu. Zajmuje się tym poznańska firma. Prace nad przebudową obiektu mają przebiegać tak, aby nie doszło do zakłóceń odbywających się w hali rozgrywek. Jest plan, aby odnowioną halę oddać do użytku w 2018 roku.

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: riko » 12 paź 2016, 14:54

http://rzeszow-news.pl/rozbudowa-rzeszo ... -dwa-lata/W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa rzeszowskiej hali Podpromie. Zostanie ona powiększona do 7 tysięcy widzów. Prace potrwają do 2018 r.

Otrzymaliśmy decyzję o tzw. celu publicznym rozbudowy hali. Dokumentacja inwestycji będzie gotowa w połowie stycznia 2017 r. Pozwolenie na budowę chcemy uzyskać w pierwszym kwartale przyszłego roku, a przetarg na wybór wykonawcy modernizacji hali ogłosić na wiosnę – w okolicach kwietnia – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Ratusz przewiduje, że rozbudowa Podpromia będzie kosztowała około 30 mln zł. Taką kwotę zapisano w budżecie miasta.
– W przetargu zostanie również określony harmonogram prac tak, żeby nie kolidował on z rozgrywkami siatkarskimi. Rozbudowa hali będzie tak prowadzona, by Podpromie było dostępne dla publiczności podczas meczów siatkówki. Przerwy w rozgrywkach są od czerwca do września. Chcemy, by ten czas był maksymalnie wykorzystany do prowadzenia rozbudowy hali – dodaje Chłodnicki.
Jak zmieni się Podpromie?
Już wiadomo, że nie uda się Podpromia rozbudować w przyszłym roku. Władze miasta liczyły na to, że powiększona hala z obecnych 4,3 tysięcy miejsc siedzących do 7 tys. będzie gotowa do października 2017 r., gdy rozpocznie się nowy sezon PlusLigi. Grająca na co dzień na Podpromiu Asseco Resovia, będzie musiała się uzbroić w cierpliwość na przyjęcie więcej fanów podczas swoich meczów.
– Nie ma szans, żeby inwestycję skończyć w 2017 r. Będzie ona rozłożona na dwa lata – do 2018 r. – twierdzi Maciej Chłodnicki.
Na początku lipca koncepcję przebudowy Podpromia zaprezentowała poznańska firma Archimedia.
Hala zmieni się nie tylko w środku, ale także na zewnątrz. Obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach, zostaną zburzone i powstaną nowe. W środku zmieni się kształt trybun – będą zaokrąglone. Powstaną też nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia.
Koncepcja poznańskiej firmy zakłada, że dolne trybuny będą składane, dzięki czemu będzie można wygospodarować więcej miejsca na płycie hali. Stałe będą natomiast trybuny górne. Po obu stronach boiska ma powstać specjalna strefa dla VIP-ów.
W hali będą również m.in. restauracje oraz sklep kibica, a także specjalna strefa dla dziennikarze, gdzie będą mogli porozmawiać z siatkarzami schodzącymi do szatni. Będą również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia oraz odnowa biologiczna dla zawodników.
Autorzy koncepcji przebudowy Podpromia uważają, że tak przebudowana hala zwiększy jej przepustowość.
Drugi dom siatkarzy
Na powiększeniu obiektu bardzo zależy władzom Rzeszowa, bo chcą, by w stolicy Podkarpacia odbywały się mecze siatkówki na jak najwyższym poziomie. Obecna pojemność Podpromia nie pozwoliła na zorganizowanie w kwietniu br. turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Mistrzów, którego gospodarzem była Asseco Resovia. Turniej musiał być rozgrywany w Krakowie.
– Mamy znakomitych siatkarzy, mistrzów świata i kibicom należy się, żeby oglądali zawody na poziomie nie tylko ligowym, ale również światowym – mówił podczas prezentacji koncepcji powiększenia Podpromia Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.
Powiększenie hali to także duże wyzwanie dla Asseco Resovii, której działacze będą musieli zadbać o to, by Podpromie podczas meczów było wypełnione kibicami. Z tym nie powinno być kłopotów, bo już dzisiaj fani resoviaków, którzy nie mają karnetów, muszą mocno się postarać, by kupić bilet.
– Podpromie stanie się drugim domem siatkarzy, a nawet może pierwszym, bo w sezonie mało przebywają w swoich mieszkaniach – mówił niedawno Bartosz Górski, prezes Asseco Resovii.
Hala będzie również przystosowana do międzynarodowych meczów piłki ręcznej i koszykowej oraz spełni wymogi muzyków, którzy zdecydują się zagrać w niej koncert. Ma się poprawić akustyka Podpromia.

riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: maks » 18 paź 2016, 8:04

- W tej chwili wykonawca kończy boiska na zewnątrz. Z kolei my wyposażamy halę w środku i montujemy sprzęt sportowy. Chcemy, żeby do 15 listopada była gotowa – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta.


http://supernowosci24.pl/hala-przy-ul-h ... a-miesiac/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: PzD91 » 18 paź 2016, 9:02

^^ Troche nie ten temat.
PzD91
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1179
Na forum od: 16 lut 2015, 21:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: iamRZE » 29 lis 2016, 17:22

Wizualizacje hali:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iamRZE
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 284
Na forum od: 15 lip 2014, 11:56

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: Nikoś » 29 lis 2016, 18:14

Szału nie ma, zobaczymy jaki będzie efekt finalny i jak będzie to w środku zrobione
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 730
Na forum od: 05 wrz 2015, 11:09

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: riko » 19 gru 2016, 16:16

http://supernowosci24.pl/rozbudowa-hali ... zesunieta/
RZESZÓW. Wiosną ma być gotowa dokumentacja przebudowy hali.

Jeszcze w tym roku prezydent Tadeusz Ferenc obiecywał, że w październiku będzie gotowa dokumentacja na rozbudowę hali Podpromie, a prace miały się zakończyć w 2018 roku. Jednak z projektu budżetu na przyszły rok wynika, że w 2017 roku nie ma na remont hali ani grosza. Co ze sztandarową sportową inwestycją?
We wtorek radni będą dyskutować na temat przyszłorocznego budżetu. Jeszcze miesiąc temu w Wieloletniej Prognozie Finansowej były zapisane pieniądze na 2017 rok na rozbudowę hali. W projekcie tego dokumentu, który będzie omawiany na najbliższej sesji już tych środków nie ma. Na 2017 rok nie ma żadnej kwoty, na 2018 rok jest zaplanowane 8,2 mln zł, a na 2019 rok 21,3 mln zł. Przesunięcie środków zostało zrobione ze względu na zmianę harmonogramu realizacji zadania – czytamy w projekcie Wieloletniej Prognozy Finansowej.
- Na razie ściągnęliśmy te pieniądze z przyszłorocznego budżetu, gdyż nie chcemy blokować środków finansowych, bo i tak tego nie wydamy w przyszłym roku. Dokumentacja będzie gotowa na wiosnę, a główne płatności będą nie w przyszłym, tylko jeszcze następnym 2018 roku – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Miejscy urzędnicy zapewniają, że jeśli będzie taka potrzeba, to te środki znów zostaną przesunięte na 2017 rok. Wiosną będzie gotowa dokumentacja przebudowy hali, później miasto ogłosi przetarg na wykonanie robót, zostanie wyłoniony wykonawca i zaczną się pierwsze prace.

Pójdzie wszerz.

Hala po rozbudowie ma mieć trybuny, które pomieszczą 6700 osób, w tym 900 miejsc VIP. Nowa widownia ma zapewnić jeszcze lepszą widoczność publice. Trybuny będą lepiej wyprofilowane i przybliżone do boiska. Powstanie również specjalna strefa dla dziennikarzy, którzy będą mogli zatrzymać sportowców schodzących z boiska na krótką rozmowę. Zbudowana zostanie też nowa sala konferencyjna, a także zaplecze odnowy biologicznej i siłownie. Od strony południowej planowany jest kompleks gastronomiczny, który będzie czynny nie tylko w czasie rozgrywek.
Projektem rozbudowy hali zajmuje się firma Archimedia Poznań. To koszt 658 tys. zł. Prace mają nie przeszkadzać w rozgrywkach. Zakończenie inwestycji planowane było na 2018 rok, ale najprawdopodobniej inwestycja zostanie zrealizowana w 2019 roku. Dokładne koszty rozbudowy hali będą znane dopiero, gdy zakończą się prace nad dokumentacją. Szacuje się, że może to kosztować do 30 mln zł.

Blanka Szlachcińska


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: riko » 23 gru 2016, 14:34

http://supernowosci24.pl/hala-podpromie-z-opoznieniem/
RZESZÓW. Dokumentacja przebudowy hali ma być gotowa wiosną.

Budżet na 2017 rok został na ostatniej sesji przyjęty przez Radę Miasta Rzeszowa. Choć jeszcze w tym roku prezydent Tadeusz Ferenc obiecywał, że w październiku będzie gotowa dokumentacja na rozbudowę hali Podpromie, a prace zakończą się w 2018 roku, to w budżecie na przyszły rok nie ma na ten cel żadnych pieniędzy. Co ze sztandarową sportową inwestycją?
Jeszcze miesiąc temu w Wieloletniej Prognozie Finansowej były zapisane pieniądze na 2017 rok na rozbudowę hali. W budżecie miasta na 2017 rok jednak tych pieniędzy już nie ma. W Wieloletniej Prognozie Finansowej na 2018 rok jest zaplanowane 8,2 mln zł, a na 2019 rok 21,3 mln zł. Przesunięcie środków zostało zrobione ze względu na zmianę harmonogramu realizacji zadania – czytamy w projekcie WPF.
- Na razie ściągnęliśmy te pieniądze z przyszłorocznego budżetu, bo nie chcemy blokować środków finansowych, bo i tak tego nie wydamy w przyszłym roku. Dokumentacja będzie gotowa na wiosnę, a główne płatności będą nie w przyszłym, tylko jeszcze następnym, 2018 roku – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Miejscy urzędnicy zapewniają, że jeśli będzie taka potrzeba, to te środki znów zostaną przesunięte na 2017 rok. Wiosną będzie gotowa dokumentacja przebudowy hali, później miasto ogłosi przetarg na wykonanie robót, zostanie wyłoniony wykonawca i zaczną się pierwsze prace.

Większe trybuny.

Hala po rozbudowie ma mieć trybuny, które pomieszczą 6700 osób, w tym 900 miejsc VIP. Nowa widownia ma zapewnić jeszcze lepszą widoczność publice. Trybuny będą lepiej wyprofilowane i przybliżone do boiska. Powstanie również specjalna strefa dla dziennikarzy, którzy będą mogli zatrzymać sportowców schodzących z boiska na krótką rozmowę. Zbudowana zostanie też nowa sala konferencyjna, a także zaplecze odnowy biologicznej i siłownie. Od strony południowej planowany jest kompleks gastronomiczny, który będzie czynny nie tylko w czasie rozgrywek. Projektem rozbudowy hali zajmuje się firma Archimedia Poznań. To koszt 658 tys. zł. Prace mają nie przeszkadzać w rozgrywkach. Zakończenie inwestycji planowane było na 2018 rok, ale najprawdopodobniej inwestycja zostanie zrealizowana w 2019 roku. Dokładne koszty rozbudowy hali będą znane dopiero, gdy zakończą się prace nad dokumentacją. Szacuje się, że może to kosztować do 30 mln zł.


Blanka SzlachcińskaObrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: maks » 12 sty 2017, 20:28

Dopiero w 2019 roku będzie gotowa po rozbudowie hala widowiskowo-sportowa na Podpromiu w Rzeszowie.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,11682922/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: riko » 10 kwie 2017, 15:41

http://rzeszow-news.pl/tadeusz-ferenc-r ... -wrzesniu/


W hali Podpromie na co dzień grają siatkarze Asseco Resovii Rzeszów. O planach rozbudowy obiektu mówi się od kilku lat. W lipcu ub. r. miasto zaprezentowało długo wyczekiwaną koncepcję rozbudowy Podpromia. Przygotowała ją poznańska firma Archimedia.

Plan zakłada, że hala będzie powiększona z 4,3 tys. do 7,3 tys. miejsc dla kibiców. Z ubiegłorocznych zapowiedzi ratusza wynikało, że fani siatkówki będą oglądać mecze w zmodernizowanym obiekcie w październiku 2017 r., przed rozpoczęciem nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi.

Roboty dotychczas jednak nie ruszyły, bo były opóźnienia w przygotowaniu dokumentacji inwestycji. Ratusz spodziewa się, że dostanie ją jeszcze w tym miesiącu.

– Pozwolenie na budowę mamy. Gdy otrzymamy dokumentację, od razu ogłosimy przetarg na wykonawcę. Chcemy, aby prace rozpoczęły się już we wrześniu – mówi Urszula Kukulska, dyrektor Wydziału Inwestycji w rzeszowskim magistracie.

– I taki termin proszę dotrzymać – nakazał w poniedziałek swoim urzędnikom Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Powiększenie Podpromia jeszcze w tym roku ostatecznie upadło. – Rozbudowa hali będzie rozłożona na dwa lata – do 2018 roku – tak jeszcze w 2016 r. asekurował się ratusz.

Magistrat przewiduje, że rozbudowa Podpromia będzie kosztowała ok. 30 mln zł. Taką kwotę zapisano też w budżecie miasta.

Ratusz deklaruje również, że prace związane z rozbudową hali nie będą kolidowały z rozgrywkami siatkarskimi, a publiczność będzie mogła być obecna podczas meczów.

Oprócz powiększenia liczby miejsc siedzących, hala zmieni się nie tylko w środku, ale także na zewnątrz. Obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach, zostaną zburzone i powstaną nowe. W środku zmieni się kształt trybun – będą zaokrąglone. Powstaną też nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia.

Koncepcja zakłada, że dolne trybuny będą składane, dzięki czemu będzie można wygospodarować więcej miejsca na płycie hali. Stałe będą natomiast trybuny górne. Po obu stronach boiska ma powstać specjalna strefa dla VIP-ów.

W hali będą również m.in. restauracje oraz sklep kibica, a także specjalna strefa dla dziennikarze, gdzie będą mogli porozmawiać z siatkarzami schodzącymi do szatni. Będą również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia oraz odnowa biologiczna dla zawodników.

Koncepcję przebudowy hali przygotowała poznańska firma Archimedia.

Na powiększeniu obiektu bardzo zależy władzom Rzeszowa, bo chcą, by w stolicy Podkarpacia odbywały się mecze siatkówki na jak najwyższym poziomie.

Obecna pojemność Podpromia nie pozwoliła na zorganizowanie w kwietniu 2016 r. turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Mistrzów, którego gospodarzem była Asseco Resovia. Turniej musiał być rozgrywany w Krakowie.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość