[ul.Św.Jakuba-Bzianka] Rozbudowa Szkoły

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

[ul.Św.Jakuba-Bzianka] Rozbudowa Szkoły

Postautor: riko » 04 lis 2017, 17:49

http://supernowosci24.pl/rozbudowa-szko ... zlym-roku/
RZESZÓW. Dobudowane zostanie nowe skrzydło, żeby pomieścić ok. 200 kolejnych uczniów.

Ok. 200 tys. zł będzie kosztowało opracowanie koncepcji i wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej robót budowlanych dla potrzeb rozbudowy Szkoły Podstawowej przy ul. św. Jakuba 2 w Rzeszowie na os. Bzianka. Do przetargu zgłosiło się 7 firm. Najniższa oferta zaproponowana przez spółkę z Rzeszowa wynosi 147 tys. zł. Teraz miejscy urzędnicy muszą zweryfikować złożone oferty i wybrać najkorzystniejszą.
Jak będzie wyglądała szkoła po rozbudowie? Jak mówił nam Kamil Skwirut, radny miasta Rzeszowa, o kierunku rozbudowy szkoły zdecyduje projektant na podstawie ekspertyzy technicznej. – Określi między innymi, co trzeba wyremontować w tym budynku, który istnieje. Według założeń projektowych, ma powstać też nowe skrzydło, do tego zagospodarowanie terenu wokół i wyposażenie w środku, Jestem zadowolony, bo obietnica złożona w czasie procedury włączania Bzianki zostaje spełniona – mówi Skwirut.
Obecnie na osiedlu Bzianka funkcjonuje Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek. Powstała w 2012 roku w miejsce zlikwidowanej Szkoły Podstawowej prowadzonej przez gminę Świlcza. Gmina musiała dopłacać do prowadzenia szkoły, bo uczyła się w niej zbyt mała liczba dzieci. Kiedy samorządowcy zaczęli rozważać likwidację placówki, zgromadzenie zakonnic z Krakowa zgodziło się poprowadzić szkołę.

Blanka SzlachcińskaObrazek

Pierwsze prace przy rozbudowie szkoły miałyby ruszyć w przyszłym roku. Fot. Paweł Dubiel
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości