[ul.Św.Jakuba-Bzianka] Rozbudowa Szkoły

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

[ul.Św.Jakuba-Bzianka] Rozbudowa Szkoły

Postautor: riko » 04 lis 2017, 17:49

http://supernowosci24.pl/rozbudowa-szko ... zlym-roku/
RZESZÓW. Dobudowane zostanie nowe skrzydło, żeby pomieścić ok. 200 kolejnych uczniów.

Ok. 200 tys. zł będzie kosztowało opracowanie koncepcji i wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej robót budowlanych dla potrzeb rozbudowy Szkoły Podstawowej przy ul. św. Jakuba 2 w Rzeszowie na os. Bzianka. Do przetargu zgłosiło się 7 firm. Najniższa oferta zaproponowana przez spółkę z Rzeszowa wynosi 147 tys. zł. Teraz miejscy urzędnicy muszą zweryfikować złożone oferty i wybrać najkorzystniejszą.
Jak będzie wyglądała szkoła po rozbudowie? Jak mówił nam Kamil Skwirut, radny miasta Rzeszowa, o kierunku rozbudowy szkoły zdecyduje projektant na podstawie ekspertyzy technicznej. – Określi między innymi, co trzeba wyremontować w tym budynku, który istnieje. Według założeń projektowych, ma powstać też nowe skrzydło, do tego zagospodarowanie terenu wokół i wyposażenie w środku, Jestem zadowolony, bo obietnica złożona w czasie procedury włączania Bzianki zostaje spełniona – mówi Skwirut.
Obecnie na osiedlu Bzianka funkcjonuje Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek. Powstała w 2012 roku w miejsce zlikwidowanej Szkoły Podstawowej prowadzonej przez gminę Świlcza. Gmina musiała dopłacać do prowadzenia szkoły, bo uczyła się w niej zbyt mała liczba dzieci. Kiedy samorządowcy zaczęli rozważać likwidację placówki, zgromadzenie zakonnic z Krakowa zgodziło się poprowadzić szkołę.

Blanka SzlachcińskaObrazek

Pierwsze prace przy rozbudowie szkoły miałyby ruszyć w przyszłym roku. Fot. Paweł Dubiel
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4815
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Św.Jakuba-Bzianka] Rozbudowa Szkoły

Postautor: riko » 04 lut 2019, 18:48

https://rzeszow-news.pl/rozbudowa-szkol ... -ofertami/
Trzy z siedmiu ofert na rozbudowę szkoły na rzeszowskim osiedlu Bzianka mieści w możliwościach finansowych miasta. Prace mają ruszyć w marcu.

Jeszcze pod koniec października ub. r. miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę szkoły im. św. Jakuba w Bziance. Inwestycja była na liście obietnic do zrealizowania, gdy Bzianka w 2017 roku została przyłączona do Rzeszowa.

Do przetargu stanęło siedem firm. Ich oferty wynoszą od 5,8 mln zł do 8,1 mln zł. Miasto na ten cel planowało 6,4 mln zł. Obecnie trwa analiza ofert, ale już wiadomo, że trzy firmy: Polbud z Rzeszowa (5,8 mln zł), Solkan z Tyczyna (6,2 mln) zł oraz konsorcjum Karpat Bud i Best Construction z Rogoźnicy (6,4 mln zł) złożyły oferty zgodne z możliwościami ratusza.

Miasto zakłada, że umowę z wykonawcą podpisze do końca lutego br., a w marcu rozpoczną się już prace budowlane. – Inwestycję planujemy zakończyć najpóźniej w sierpniu 2020 roku – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Obecna placówka, która powstała jeszcze w 1911 roku, ma około 650 m kw. Po remoncie powiększy się do ponad 1600 m kw. Zostaną wymienione wszystkie instalacje, powstaną cztery nowe sale lekcyjne z wyposażeniem, sala gimnastyczna z szatniami i mniejsza sala do ćwiczeń, biblioteka z czytelnią oraz gabinet lekarski.

Szkoła zyska także wielofunkcyjne boisko, bieżnię, miejsce do skoku w dal, a także plac zabaw i parking na 15 samochodów. Ponadto, nowy wygląd zyskają także sale lekcyjne.
Obecnie w szkole uczy się 92 dzieci w podstawówce i 24 w przedszkolu, które znajduje się w tym samym budynku. Po remoncie placówka przyjmie ok. 200 dzieci więcej.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4815
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Św.Jakuba-Bzianka] Rozbudowa Szkoły

Postautor: pisul » 05 lut 2019, 18:02

Wizualizacje rozbudowy szkoły:


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 3786
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Św.Jakuba-Bzianka] Rozbudowa Szkoły

Postautor: JanzRzeszowa » 06 lut 2019, 7:50

Rozdawanie podatków klerowi przez TF. To właśnie ten przykład. Malutka, wiejska szkoła, po 8-10 uczniów w klasie.
A nowych żłobków czy przedszkoli nadal brak na nowych osiedlach. Żenujące postępowanie UM.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 982
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29


Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość