[Rzeszów] Kryte lodowisko

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Graniczna] Kryte lodowisko

Postautor: gragar » 23 lis 2018, 16:15

dr,borsuk. i tu ja z kolei się z Tobą nie zgadzam w kwestii lokalizacji w Rzeszowie lodowiska. Uważam ,że przy założeniach ,że na Cichej powstaje fajne centrum lekkoatletyczne to na sąsiedniej Granicznej niech będzie własnie lodowisko . Niech będzie jakaś spójność w koncepcjach zabudowy a nie kogel-mogiel. Mam rodzinę w Krośnie stąd często tam bywam . Pojedź i zobacz jak super władze zlokalizowały całe centrum sportowe w jednej okolicy ...KAPITALNA SPRAWA. Jest kryte, duże lodowisko , od listopada do kwietnia, jest bardzo duży,nowy kompleks basenów ze zjeżdżalniami i różnymi gadżetami , jest ogromna hala sportowa ,obok druga mniejsza , 2 stadiony, korty, różnego typu boiska zewnętrzne do różnych dyscyplin gry w piłkę , kręgielnie, zewnętrzne i wewnętrzne siłownie , Spa, kawiarnie i nawet hotel i to wszystko w jednym ciągu .Jak zawita cyrk czy wesołe miasteczko też się tam lokuje więc ludzie nie kombinują i nie szukają bo maja wszystko łącznie z setkami parkingów na miejscu. A nowoczesne handlowe markety i galerie, kina znowu zlokalizowali w innej części miasta. MOŻNA?? ?MOŻNA :!: :!: :!: :!: A nadal budują i ulepszają .A Rzeszów ??? haos,,,haos,,,I BEZMYŚLNOŚĆ.W końcu trzeba założyć ,że rekreacja i wypoczynek oraz sport w dzielnicach południowych się realizuje a nie wciskać w centrum a przestronne wygodne osiedla z częściami handlowymi w pozostałych okolicach .
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Graniczna] Kryte lodowisko

Postautor: icetruck » 26 lis 2018, 3:16

gragar pisze:Niech będzie jakaś spójność w koncepcjach zabudowy a nie kogel-mogiel.


nie wiem czy da się to osiągnąć wciskając takie gmachy jak centrum lekkoatletyczne czy kryte lodowisko pomiędzy domy jednorodzinne z jednej strony, szeregówki z drugiej i bloczydła z trzeciej ;)
do tego brak pomysłu miasta na skomunikowanie tej części miasta - a z ruchem do ww. będzie tylko gorzej

tyle że cała ta dyskusja blednie w towarzystwie faktu że czekamy, będziemy czekać i jest szansa że się nie doczekamy

Adamerio pisze:To kto w takim razie zablokował budowę obwodnicy jak nie ludzie^^ ;)


nie wiem kto, ale czytałem o wersji takiej, że były niekompletne dokumenty, a ponieważ zdarzyło mi się je trochę przejrzeć (chyba nawet ktoś tu na forum wrzucał) i tam były takie kwiatki jak przekopiowane Opole to myślę że jest to całkiem prawdopodobna wersja, zwłaszcza że gdzie indziej udało się "pokonać" ludzi (warto też pamiętać w jakim pośpiechu na ostatnią chwilę cała ta inwestycja była przygotowywana, 5min przed zamknięciem kasy unijnej)
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul. Graniczna] Kryte lodowisko

Postautor: yogi123 » 26 lis 2018, 10:11

Ja tez uważam, że miejsce na lodowisko jest nietrafione. Najlepszym byłoby przy stadionie na Wyspiańskiego ale jak widzimy miasto wolało oddać działki deweloperowi. Innym miejsce gdzie bym widział to przy parku papieskim. Po drugiej stronie wielki parking przy leclercu.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: [ul. Graniczna] Kryte lodowisko

Postautor: Frodo907 » 26 lis 2018, 20:07

icetruck pisze:
gragar pisze:Niech będzie jakaś spójność w koncepcjach zabudowy a nie kogel-mogiel.


nie wiem czy da się to osiągnąć wciskając takie gmachy jak centrum lekkoatletyczne czy kryte lodowisko pomiędzy domy jednorodzinne z jednej strony, szeregówki z drugiej i bloczydła z trzeciej ;)
do tego brak pomysłu miasta na skomunikowanie tej części miasta - a z ruchem do ww. będzie tylko gorzej

tyle że cała ta dyskusja blednie w towarzystwie faktu że czekamy, będziemy czekać i jest szansa że się nie doczekamy

Adamerio pisze:To kto w takim razie zablokował budowę obwodnicy jak nie ludzie^^ ;)


nie wiem kto, ale czytałem o wersji takiej, że były niekompletne dokumenty, a ponieważ zdarzyło mi się je trochę przejrzeć (chyba nawet ktoś tu na forum wrzucał) i tam były takie kwiatki jak przekopiowane Opole to myślę że jest to całkiem prawdopodobna wersja, zwłaszcza że gdzie indziej udało się "pokonać" ludzi (warto też pamiętać w jakim pośpiechu na ostatnią chwilę cała ta inwestycja była przygotowywana, 5min przed zamknięciem kasy unijnej)


Ja wrzucałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Graniczna] Kryte lodowisko

Postautor: gragar » 19 sty 2019, 22:32

Czy jest ktoś na tym forum mający wiedzę co się dzieje w sprawie planowanego lodowiska . Czyżby już temat włożono w akta ,,,zaniechano,,, ;)
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Graniczna] Kryte lodowisko

Postautor: pogodynka » 28 sty 2019, 22:42

No właśnie? Co z lodowiskiem? Będzie czy temat odpuszczony...?
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Graniczna] Kryte lodowisko

Postautor: swiety » 28 sty 2019, 23:19

Lodowisko, Aqua Park, ZOO i inne atrakcje o których słyszymy od 10-15 lat ... Rzeszów to taka stolica "zacofania", bo co jest innowacyjnego w budowaniu/realizacji tego co w innych miastach jest od wielu lat? (patrz np. nasz "Kopernik")
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Graniczna] Kryte lodowisko

Postautor: sporaf » 10 mar 2019, 14:42

Może faktycznie lepszą lokalizacją byłoby miejsce po starym lodowisku...
Czy sale konferencyjne nad morzem to nie idealny pomysł? Duży wybór najlepszych ofert na rynku! http://www.nadmorzem.salekonferencyjne.pl/
sporaf
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 10 mar 2019, 14:38

Re: [ul. Graniczna] Kryte lodowisko

Postautor: Tomek1991 » 10 mar 2019, 15:02

Zima się skończyła, temat ucichl, w grudniu znowu się pojawią obiecanki ;)
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul. Graniczna] Kryte lodowisko

Postautor: bogdanoo » 13 mar 2019, 11:09

https://rzeszow-news.pl/lodowisko-w-rze ... koncepcje/
Lodowisko w Rzeszowie wciąż nie ma nawet projektu. Miasto zmieniło koncepcję

Mieszkańcy Rzeszowa marzą o całosezonowym lodowisku. Ratusz już przeszło rok szykuje się do inwestycji i wciąż ma tylko koncepcję. Teraz nową.

Czego brakuje mieszkańcom Rzeszowa? Dużego lodowiska z prawdziwego zdarzenia, na które będą musieli poczekać nieco dłużej niż planowało miasto. Pierwotnie po zburzeniu w 2016 roku lodowiska Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wyspiańskiego nowy obiekt miał powstać w ramach w centrum Res-Vita, z którego nic nie wyszło.

Później miasto ogłosiło, że nie będzie się oglądać na prywatnych inwestorów i lodowisko wybuduje z własnych pieniędzy na os. Drabinianka u zbiegu ulic Granicznej i Zielonej. Początkiem ubiegłego roku ratusz jednemu z krakowskich biur zlecił zaprojektowanie ślizgawki. Za dokument miasto miało zapłacić 180 tys. zł.

Według założeń koncepcji, obiekt miał być wyposażony w zaplecze sanitarne, szatnie oraz wypożyczalnie łyżew. Nowe lodowisko miało zyska również trybunę na około 300 miejsc oraz parking podziemny na około 100 miejsc. Sama płyta lodowiska miała mieć wymiary 60 m na 30 m.

Planowano wówczas, aby pół roku obiekt funkcjonował, jako lodowisko, a przez kolejne pół jako wielofunkcyjne boisko. Najpierw zapowiadano, że projekt będzie gotowy do połowy 2018 roku. Później mowa była o wiośnie br., bo wykonawca dokumentacji, jak stwierdził wówczas ratusz, był nieudolny. Termin oddania do użytku lodowiska miasto wówczas podawało 2020 rok.

Teraz okazuje się, że ratusz zmienił swoje plany i przygotowywany przez krakowskie biuro projekt pójdzie do kosza. Dlaczego? Bo w głowach miejskich urzędników miał zrodzić się inny pomysł na koncepcję lodowiska.

– Chcemy, aby lodowisko, które powstanie w Rzeszowie, było w pełni profesjonalne i spełniało najwyższe wymogi międzynarodowych rozgrywek hokejowych – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Oznacza to m.in., że nowa koncepcja zakłada powstanie przy lodowisku sal fitness, siłowni, zaplecze restauracyjnego. Lodowisko ma być także całosezonowe. Zrezygnowano także z jego dwufunkcyjności. A to oznacza tyle, że raz jeszcze będzie trzeba wykonać projekt ślizgawki.

– Projekt, który był do tej pory wykonywany, został przerwany. Za wykonaną pracę oczywiście zapłacimy. W okolicach kwietnia będziemy chcieli ogłosić kolejny przetarg na opracowanie nowej dokumentacji według najnowszej koncepcji – tłumaczy Maciej Chłodnicki.

Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy miasto zamierza wydać na nową dokumentację, która ma być opracowana do końca br. Sama budowa lodowiska trwałaby co najmniej 1,5 roku, a to oznacza, że obiekt do użytku zostanie oddany nie wcześniej, jak w 2021 roku.


no i teraz, zamiast ciekawego projektu zrobią pewno jak z basenem na Matuszczaka i hurr durr jego wielką modernizacją :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości