[al. Piłsudskiego] Budynek przy Galerii Rzeszów (20m)

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (100m)

Postautor: flyRZE » 01 maja 2017, 19:03

Również jestem przeciw zabudowie podcieni.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1334
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (100m)

Postautor: peter » 01 maja 2017, 20:04

A moze wpierw niech inwestor pokaze koncepcje co ma na mysli bo wiele nie wiadomych mamy jak narazie.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1308
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (100m)

Postautor: harpun » 04 maja 2017, 16:36

Obrazek
Podcienia, zwłaszcza ten od frontu są jak widać dość głębokie, ale myślę że inwestor wymyśli coś mądrzejszego i zorganizuje ewentualną rozbudowę w innym miejscu. Od strony torów można zaszaleć
Obrazek
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 378
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (100m)

Postautor: looky » 04 maja 2017, 17:25

Pytanie nie jest związane z tematem, ale idealnie pasuje do ostatniego zdjęcia. Ktoś się orientuje po jaką cholerę powycinano te wszystkie drzewa przy torach? Strasznie tam jest łyso teraz.
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 106
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (100m)

Postautor: harpun » 04 maja 2017, 17:26

Według tego co dziś donosi GW Ferenc chce "gonić" nawet Kraków
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 378
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (100m)

Postautor: Meme » 04 maja 2017, 22:27

Wycięto tam drzewa, ponieważ będzie tam osobowy przystanek kolejowy - to w ramach projektu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Także Rysiu z tyłu nie zaszaleje. I lepiej żeby z przodu też nie szalał, bo straci dużo pieszych i rowerowych klientów gdy zabierze im miejsce.
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (100m)

Postautor: looky » 04 maja 2017, 23:59

Meme pisze:Wycięto tam drzewa, ponieważ będzie tam osobowy przystanek kolejowy - to w ramach projektu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.


Dzięki. Jest gdzieś dostępny jakiś plan, mapka lub chociaż lista miejsc gdzie mają być zlokalizowane przystanki? Niestety nic nie mogę znaleźć.
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 106
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (100m)

Postautor: foreigner » 05 maja 2017, 3:04

Pan Kultys mi też się kojarzy głównie z blokowaniem, przyznaję. O tych 10 piętrowych budynkach może mieć takie zdanie (zresztą np. w Anglii mieszkać w bloku to żadna nobilitacja, wręcz przeciwnie), ale oczywiście nie powinien ustalać wyglądu miasta na podstawie swojego widzimisię. Ale to nie tylko on się wypowiadał przeciwko zabudowie podcieni, przecież również Andrzej Dec.

Dla mnie to trzeba tu w pierwszej kolejności zaakcentować inną rzecz, o której wielu w ogóle najwyraźniej nie myśli, byle by się tylko budowało znowu. Mianowicie dlaczego okazuje się nagle po może 3 latach istnienia obiektu, że windy nie wydalają na eventach i konferencjach i trzeba zabudowywać podcienie ? To jak to ktoś planował ? Przejęto jakiś stary projekt z którego powycinano górne kondygnacje, w zamian wyciągając w górę wieżę, poobklejano szkłem i teraz niespodzianka, bo już coś nie gra ? Czyżby o powierzchni handlowej głównie myślano, a nie o komunikacji ? A może było to oczywiste od początku, że będzie wkrótce taka potrzeba, ale pomyślano, że łatwiej będzie przepchnąć zmiany jak już będzie galeria stała, niż przed wbiciem pierwszej łopaty. Zresztą jest to dość typowe dla tego właściciela, bo w Grafice i Europie też co chwilę jakieś remonty trwały.

Nie mam nic przeciwko wieżowcowi (on tam był jeszcze lata temu w pierwotnym projekcie, przed przejęciem przez Podkulskiego), ale dobrze, że wymagają odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. Działka jest rzeczywiście mała, ale jak patrzę na tą obok PKiN w Warszawie i pomyśle, że chcą tam wciskać wieżowiec na 200 metrów, to mnie to nie dziwi.

Obrazek
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 466
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (100m)

Postautor: Meme » 07 maja 2017, 0:07

looky pisze:
Meme pisze:Wycięto tam drzewa, ponieważ będzie tam osobowy przystanek kolejowy - to w ramach projektu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.


Dzięki. Jest gdzieś dostępny jakiś plan, mapka lub chociaż lista miejsc gdzie mają być zlokalizowane przystanki? Niestety nic nie mogę znaleźć.


Looky, były o tym artykuły w lokalnych portalach informacyjnych wraz z mapkami, powinieneś wygooglować chociażby w Rzeszow-news, albo może tutaj na forum?
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (100m)

Postautor: Glover » 12 cze 2017, 18:20

Dla pamięci po ściętych drzewach i ku przestrodze dla urzędasów. Tkanka miejska to nie tylko budynki :evil:

Zdjęcie zrobione jesienią 2016. Aparat analogowy dalmierz - Mamiya 135 z 1978r, film Kodak Gold 400.
Załączniki
000030 (1057 x 714).jpg
000030 (1057 x 714).jpg (248.56 KiB) Przeglądany 5310 razy
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron