[Plac Garncarski] Developres budynek

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: Arti » 01 maja 2015, 23:25

W moim przekonaniu te projekty są tak beznadziejne, ze najlepiej jakby rozpisali konkurs od nowa. Jest to tak wazne miejsce, ze nie można go zepsuc, gdyż to co powstanie, zostanie na lata. W chwili obecnej odbywam staz w Hiszpanii (Walencja) i jestem zachwycony tutejszym planowaniem przestrzennym. Wszystko do wszystkiego pasuje i jest przemyslane. Dlaczego w tym konkursie architekci jakby pozostali slepi na otoczenie w ktorym ma powstac planowana inwestycja...
Arti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 11 lut 2015, 2:47

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: letowniak » 03 maja 2015, 16:13

Pozostali ślepi bo ludzie w tym mieście są ślepi! inwestor chce dużego kloca, tak zapisał w warunkach konkursowych, ciężko zrobić wielgachny budynek tak żeby wyglądał zgrabnie w otoczeniu małych kamieniczek
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: SzymeqK » 03 maja 2015, 19:08

No dokładnie... Największym koszmarem Rzeszowa są te małe baraki zwane kamienicami...
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: Arti » 04 maja 2015, 10:34

Do letowniak; zgadzam się. Wizja miasta powinan być jakoś z góry określona. U nas panuje całkowity nieład. Miasto mamy wprawdze piękne, ale wiele detali wymaga dopracowania. Konieczna jest zmiana sposobu myślenia. Jestem jak najbardziej za nowoczesną architekturą, ale w niewielkim centrum konieczna jest pewna spojność. Można dyskutować, czy budynki w centrum powinny przypominać stare kamienice, czy też nie. Wszak jedno jest pewne. Niezaleznie od poglądu, budynek musi się wpisywać w otoczenie :)

Do Szymeqk; owszem, często te nasze, jak je nazwałeś "baraki" nie trzymają nawet spójnej linii zabudowy. Przykładowo mamy kamienice - niby narożną, tylko że jedno jej ramie jest zabudowane pierzeją, a drugie gdzieś ginie. Z drugiej strony małomiasteczkowa zabudowa może wyglądać super - jeśli jest konsekwentna. Przykładowo na Węgrzech, niskie zabudowania wyglądają swietnie- ale tylko dlatego, że ktoś z góry nad tym czuwał:)
Arti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 11 lut 2015, 2:47

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: SzymeqK » 04 maja 2015, 12:02

No zgadzam się, jestem na Węgrzech praktycznie w każde wakacje (Eger) i podoba mi się :D ale u nas każda kamienica ma inną wysokość :/
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: pixeolo » 26 cze 2015, 11:14

pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: flyRZE » 26 cze 2015, 11:35

Wygląda nieźle, ale czy Developres to na prawdę zrealizuje?
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: pixeolo » 26 cze 2015, 11:38

Myślę, że dużo zależy od powodzenia SkyResu - jeśli ten projekt wypali na 100%, inwestor będzie na fali i może zbuduje sobie "pomnik" :)
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: Matius » 26 cze 2015, 11:56

Super projekt ;) Jak najbardziej wpisuje się w tamtą okolicę, budynek jest piękny, elegancki i nowoczesny. Jak widzę, z obecnej zniszczonej ulicy zamierzają zrobić deptak, co jest również bardzo na plus dla tamtej okolicy. Podsumowując, jeśli ta koncepcja zostanie zrealizowana to gargantuicznie zmieni się odbiór tamtego terenu - obecnie wygląda strasznie, jak zapuszczone slumsy na przedmieściach, a to jest ścisłe centrum miasta dosłownie kilka kroków od Rynku. Jeszcze pasowałoby zrobić coś z tym kominem i tymi barakami, ale to już należy chyba do szpitala, więc nie wiem czy szybkiej reakcji z jego strony możemy się spodziewać. Ogólnie czekam niecierpliwie na dalszy rozwój wydarzeń, tzn. na wbicie pierwszej łopaty :) ;)
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: swiety » 26 cze 2015, 12:08

Wygląda bardzo dobrze (wydaje mi się, że 1-2 kondygnacje mniej by lepiej pasowało do tego miejsca). Jeśli to zrealizują, powstaną tam jakieś restauracje, pubu to zrobi się taki mały rynek. Obecnie w to miejsce strach zaglądać po zmroku.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bogdanoo i 9 gości