[Plac Garncarski] Developres budynek

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: gustawtrzmiel » 26 kwie 2015, 20:03

pixeolo pisze:Gazeta.pl publikuje kilka koncepcji.

Wklejam najpierw te, które wg mnie powinny przejść do kolejnego etapu:

Obrazek


Jedyna do zaakceptowania, te następne co to w ogóle jest? Jakiś toster, duże kamienie, coś bliżej nieokreślonego, budynek cukrowni i miniszkieletor? Ludzie! Co was opętało?
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: pixeolo » 26 kwie 2015, 20:28

Dlatego powyższy wkleiłem jako pierwszy, wg mnie to projekt, który powinien być rozwijany.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 408
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: pietro » 27 kwie 2015, 9:30

No cóż, z udostępnionych projektów, ten zaproponowany przez Alka, jest w zasadzie jedynym do zaakceptowania.
Z tym, że chyba mieści się na styk w założeniach. Zwłaszcza widoczności rynku z ostatnich 3 kondygnacji.

Część z projektów wygląda mi na kosztujące grube miliony, dlatego raczej spodziewam się chęci zmian ze strony developera.
pietro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 86
Na forum od: 27 lip 2014, 11:47

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: iamRZE » 27 kwie 2015, 14:35

Jak będzie wyglądał Plac Garncarski?
Prezentujemy dwadzieścia najciekawszych prac konkursu na zabudowę Placu Garncarskiego w Rzeszowie. Jedna z tych koncepcji będzie podstawą do zrealizowania w tym miejscu nowej zabudowy miasta.

Pierwsza faza konkursu na zabudowę Placu Garncarskiego została już rozstrzygnięta. Celem tego etapu było przedstawienie przez zespoły konkursowe ogólnych wizji na zagospodarowanie niezabudowanego kwartału przy placu, jak również przedstawienie pomysłów dla okolicznych terenów śródmieścia. Rozwiązaniom podlegały powiązania komunikacyjne pomiędzy sąsiednimi kwartałami zabudowy, a także jej uzupełnienie, czasami daleko wykraczające poza kwartał zabudowy Inwestora. Każda koncepcja miała także odpowiedzieć, jaką wizję architektury mają projektanci. W szczególności dotyczyło to tego, jaka ma być skala zabudowy, jak pierzeje mają kształtować urbanistykę, wreszcie jaka stylistyka ma być zastosowana w nowym budynku.
Poniżej ukazane są fragmenty dwudziestu najciekawszych prac zgłoszonych do konkursu. Są one bardzo zróżnicowane. Niektóre mają charakter prawie konserwatorski, inne próbują wkomponować w zabudowę historycznego centrum zabudowę bardzo nowoczesną, zdarzają się przy tym prace bardzo odważne i prowokujące obserwatora.
Wśród przedstawionych prac znajduje się siedem projektów, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. Teraz ich autorzy będą mieli za zadanie uszczegółowić architekturę projektowanych budynków, rozwiązać ich układ funkcjonalny, a także wykonać kierunkowe zalecenia jury konkursowego w stosunku do swoich prac.
Ponieważ wygląd budynków może do pewnego stopnia jeszcze się zmienić, dlatego pominiemy na razie wskazywanie, które projekty zostały zakwalifikowane do dalszych prac. Poniższa prezentacja ma przede wszystkim pokazać, jak wielki potencjał pomysłów ujawnia się przy kształtowaniu przestrzeni miejskiej w drodze konkursu. Pomysły projektantów czasami wtapiają się w miejscowy klimat, a czasami zaskakują i prowokują. Zdarzają się też takie, które są mniej udane. Ale za każdym razem architekci w sposób przemyślany chcą wpłynąć na przestrzeń miasta. Ich projekty mogą też powodować u widzów odmienne skojarzenia. Prezentowane poniżej prace konkursowe zostały opatrzone uwagami, które mają taki właśnie subiektywny charakter.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć i pełna treść artykułu:
http://twinn.pl/?idd=2&poz=&rok=2015&pa ... =6&poz=ml0
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: pietro » 27 kwie 2015, 14:52

Poproszę to :D

Obrazek
pietro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 86
Na forum od: 27 lip 2014, 11:47

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: letowniak » 27 kwie 2015, 19:04

gustawtrzmiel pisze:Jedyna do zaakceptowania, te następne co to w ogóle jest? Jakiś toster, duże kamienie, coś bliżej nieokreślonego, budynek cukrowni i miniszkieletor? Ludzie! Co was opętało?

otwórz szeroko okno... przetrzyj oczy i spoglądając na bloczki pokryte kolorowym barankiem oddychając spokojnie. Nowa architektura potrafi szokować wielbicieli termomodernizacji. Budynków podobnych temu już jest sporo w tym kraju

tu mam przykład podobnego, czyli....betonowy koszmar forumowiczów inwestycje-rzeszow.pl
Obrazek
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: pixeolo » 27 kwie 2015, 19:17

Nie wiem czy przypadkowo, czy z premedytacją, umieściłeś Letowniaku obiekt autorstwa przewodniczącego sądu konkursowego, Bolesława Stelmacha :)
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 408
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: letowniak » 27 kwie 2015, 19:31

Nie wiedziałem że ten Stelmach jest w jury;) ale jakoś tak mi się skojarzył ten projekt z jego pracami.
Chociaż wydaje mi się że już gdzieś podobny obiekt widziałem, tylko nie mogę skojarzyć gdzie.
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: pietro » 27 kwie 2015, 21:34

pixeolo pisze:Nie wiem czy przypadkowo, czy z premedytacją, umieściłeś Letowniaku obiekt autorstwa przewodniczącego sądu konkursowego, Bolesława Stelmacha :)



Zgadza się, przejrzałem sobie jego realizacje kontrolując skład jury i chyba może być w nim głosem rozsądku.
pietro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 86
Na forum od: 27 lip 2014, 11:47

Re: [Plac Garncarski] Developres budynek

Postautor: gustawtrzmiel » 29 kwie 2015, 21:30

letowniak pisze:otwórz szeroko okno... przetrzyj oczy i spoglądając na bloczki pokryte kolorowym barankiem oddychając spokojnie. Nowa architektura potrafi szokować wielbicieli termomodernizacji. Budynków podobnych temu już jest sporo w tym kraju

tu mam przykład podobnego, czyli....betonowy koszmar forumowiczów inwestycje-rzeszow.pl
Obrazek


Nie do końca zrozumiałem, co miałeś na myśli, ale powyższe zdjęcie na pewno potwierdza, że sam beton może wyglądać bardzo dobrze, trudno się tutaj czegoś przyczepić, przynajmniej wg mnie. Ważny jest tylko jeden szczegół - miejsce. Budowa na Placu Garncarskim czegoś podobnego to absurd, ale na innym terenie jak najbardziej, prawdopodonie byłby to jeden z najładniejszych budynków w mieście, tylko nie rzut beretem od Rynku. Tam zabudowa musi być spójna, żeby to miejsce miało jakikolwiek charakter. Tak samo nigdy nie zrozumiem zachwytu nad pawilonem Różanka, ten budynek zepsuje otoczenie i tym samym, paradoksalnie, otoczenie zepsuje jego cały urok, bo bez wątpienia to bardzo dobry projekt. To samo stanie się na Placu Garncarskim. Zamiast pięknych kamienic, których już nikt nie potrafi budować, powstaje coś, co się podoba, bo będzie duże, wysokie, z garażem podziemnym i fonntaną na dachu, dla mnie zupełnie niezrozumiałe...
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości