IKEA

Plany, marzenia, niespełnione obietnice...

Re: IKEA

Postautor: darek90 » 16 gru 2014, 16:37

Ja tam jestem za likwidacją połowy tych marketów, na co to komu?
darek90
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 16 gru 2014, 16:34

Re: IKEA

Postautor: letowniak » 19 gru 2014, 14:36

^^ Podatki podatki na rzecz miasta z tego Tadeusz buduje drogi ;)

MH sobie radzi, kto miał paść to już padł. Ostatnio wszedł TK MAXX... Wiecie ile było podań o pracę :) ponad 200 :)
MH to wciąż jeden LVL wyżej nad GR która jest jedną wielką ciucholandią.
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: IKEA

Postautor: Kubas » 08 sty 2015, 20:51

Aaaa ja jestem za żeby Rzeszów się rozbudowywał, szkoda tylko, że nie ma jakiejś inicjatywy na zbudowanie czegoś na wzór Centrum Nauki Kopernik...
Kubas
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 08 sty 2015, 20:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: IKEA

Postautor: Duszek » 09 sty 2015, 21:16

z centrum Rzeszowa do Ikei można już dojechać w 1,5 godz. - nie jest najgorzej
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 549
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: IKEA

Postautor: django » 09 sty 2015, 21:34

tym bardziej ze w tym sklepie naprawde nie ma nic ciekawego. drogie meble i sterta gó...nych gadżetów
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: IKEA

Postautor: pisul » 10 sty 2015, 0:13

Pozwole sobie z tym niezgodzić. Tak bogatej oferty w tak przystępnych cenach nie ma nikt. Sam składałem kilka kuchni i kompletów mebli do pokoju/sypialni gdy mieszkałem w Krakowie. Sam mam kilka elementów na poddaszu bo to co w Rzeszowie oferowała konkurencja do tego typu mieszkań to biedusia. Ostatnio testowałem A4 i wstąpiłem po stolik pod laptopa...

Wcześniej czy póżniej nie trzeba będzie jeżdzić.

Katalog IKEA 2015 - http://onlinecatalogue.ikea.com/PL/pl/IKEA_Catalogue
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: IKEA

Postautor: Ole » 11 sty 2015, 12:00

Szkoda ze nie można zamawiać przez net jak było wcześniej. Też kupiłem kilka mebli w Ikei i będę kupował dalej żeby tylko było bliżej.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: IKEA

Postautor: Kognakus » 28 sty 2015, 15:51

Rośnie sprzedaż IKEA. Polska w światowej czołówce

Od września 2013 do sierpnia 2014 roku IKEA na całym świecie zarobiła na czysto 3,3 miliarda euro - pochwaliła się w środę spółka w komunikacie podsumowującym jej ostatni rok finansowy. W tym czasie przychód meblowego giganta wzrósł o prawie trzy procent, a sprzedaż - o niemal sześć procent. Polski oddział odnotował aż 14-procentowy wzrost sprzedaży. To trzeci najlepszy wynik spośród wszystkich rynków, na których działa IKEA. W 2014 r. sieć zatrudniła w Polsce 700 osób, a w tym roku otworzy kolejny sklep.

Sprzedaż rośnie w sklepach już istniejących, nowo otwartych, jak też przez internet - poinformował w komunikacie spółki prezes Grupy IKEA Peter Agnefjaell (na zdjęciu). Dodał on, że mocno wzrasta zainteresowanie klientów sprzętami, które umożliwiają prowadzenie bardziej zrównoważonego trybu życia, czyli na przykład energooszczędnym oświetleniem. Spółka poinformowała też, że do roku 2015 zamierza zainwestować 1,5 miliarda euro w projekty z dziedziny energetyki odnawialnej, głównie w farmy wiatrowe i panele fotowoltaiczne.

IKEA chwali się wynikami z Polski, w której w ostatnim roku finansowym sprzedaż wzrosła o 14 procent. - Polski rynek pozostaje jednym z najbardziej obiecujących dla IKEA. Biorąc pod uwagę tempo wzrostu, Polska jest trzecia na świecie i pierwsza wśród krajów Unii Europejskiej - poinformowała Evelyn Higler, prezes IKEA Retail w naszym kraju. Polska znalazła się w czołówce krajów wzrostowych już po raz czwarty.

Nadal jednak sprzedaje się u nas znacznie mniej mebli i elementów wyposażenia wnętrz niż w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Francji, Rosji i Wielkiej Brytanii - to te kraje zapewniają IKEI największą sprzedaż.

W okresie, który obejmuje ostatnio podsumowany rok finansowy, IKEA weszła na nowy rynek - 21 sierpnia 2014 roku otwarty został pierwszy sklep pod chorwackim Zagrzebiem. W tym czasie spółka zwiększyła też skalę działalności w Polsce, zatrudniając 700 nowych pracowników.

Z kolei na drugą połowę 2015 roku zapowiadane jest otwarcie kolejnego sklepu w naszym kraju - w Bydgoszczy. Co do Polski, IKEA ma bardzo ambitne plany. - W ciągu najbliższych 20 lat chcemy zwiększyć roczne obroty do 16 miliardów złotych, a więc prawie ośmiokrotnie - zapowiada Evelyn Higler.

IKEA ma dziś 318 sklepów w 28 krajach na całym świecie. W sumie zatrudnia 147 tysięcy pracowników. Łącznie w ostatnio podsumowanym roku finansowym odnotowała przychód rzędu 29,3 miliarda euro.


http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/rosnie-sprzedaz-ikea-polska-w-swiatowej,155,0,1701275.html
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: IKEA

Postautor: swiety » 28 sty 2015, 15:57

Prędzej czy później i u nas otworzą. Kończą sklep w Bydgoszczy - w Lublinie zaczynają (póki co drogi dojazdowe zrobione). Po wybudowaniu tych dwóch sklepów IKEA nie będzie obecna jedynie w 5 stolicach województw : Szczecinie, Rzeszowie, Bstoku, Kielcach i Olsztynie. Patrząc na mapę te ostatnie pewnie sobie odpuszczą.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: IKEA

Postautor: pisul » 29 sty 2015, 0:13

swiety pisze:Prędzej czy później i u nas otworzą...

Takie międzynarodowe korporacje zwiększają rokrocznie ekspansje swoich wpływów. Teraz już ponad 300 sklepów mają w 45 krajach. Dziś dobre info o wynikach finansowych. Więc budują u nas 2 a na kolejna 3 podpisali już umowe w Kielcach - http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/artykul/b%C4%99dzie-ikea-pod-kielcami-umowa-ju%C5%BC-jest-podpisana
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości