[ul. Słowackiego i Króla Kazimierza] Aula Miejska

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Słowackiego i Króla Kazimierza] Aula Miejska

Postautor: Ryba » 20 lis 2023, 8:25

konradp pisze:We florencji obok Pallazzo Vecchio jest Loggia dei Lanzi. Zastanawiam się czy współczesna wersja czegoś takiego by tam zagrała

Może luźno nawiązuje, ale łuki to łuki. Oto propozycja arch. Mirosława Strzeleckiego:

Aula Miejska w Rzeszowie - arch. Mirosław Strzelecki.jpeg
Aula Miejska w Rzeszowie - arch. Mirosław Strzelecki.jpeg (384.7 KiB) Przeglądany 774 razy
Ryba
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 403
Na forum od: 26 sty 2015, 0:48

Re: [ul. Słowackiego i Króla Kazimierza] Aula Miejska

Postautor: Ole » 20 lis 2023, 12:34

Szkoda że nie pokazali innych propozycji skoro tyle ich było.
Wszystko jest ładniejsze od tego potworka.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2164
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Słowackiego i Króla Kazimierza] Aula Miejska

Postautor: Tom » 20 lis 2023, 12:59

Mam pytanie, kiedyś widziałem zdjęcie tych kamienic które stały w tamtym miejscu. Było ich 4. Nie mogę nigdzie wyszukać tego zdjęcia. Ktoś może ma?

Moja opinia:
Uwaga nie jestem architektem więc się pewnie nie znam :) Uważam, że zwycięski projekt jest całkiem spoko, ale nie w tym miejscu. Gdyby ktoś zaproponował np. w miejscu Relaxu na placu farnym, ten projekt to bym piał z zachwytu. Niestety planowany jest w najbliższej okolica rynku i ratusza. Według mnie ten projekt do niczego nie pasuje.
Rynek i tak już jest okaleczony miernymi budynkami które zostały odbudowane w ostatnim czasie. Czy to hotel Bristol czy budynek na rogu Słowackiego i Matejki. Zresztą cała ul Słowackiego jest tragiczna, okropna galeria handlowa, budynek IPN, wieżowce elektromontażu a po drugiej stronie baraki PKO i bloki ze słusznie minionej epoki.
Uważam, że najrozsądniej było by odbudowanie kamienic jakie tam kiedyś stały. Oczywiści chodzi bardziej o fasadę a w środku funkcja auli jest bardzo dobrym pomysłem. Chodzi o to aby nie zniszczyć tej okolicy na kilkadziesiąt lat klocem.
>>> Szukam pracy :) więcej na priv <<<
Tom
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 10 lut 2015, 21:50

Re: [ul. Słowackiego i Króla Kazimierza] Aula Miejska

Postautor: Ryba » 20 lis 2023, 13:06

Będzie okazja zapoznać się z pozostałymi pracami oraz pożalić się nad tym co zostało wybrane, SARP zaprasza na wystawę oraz dyskusję pokonkursową, która odbędzie się w środę 22.11.2023 r. o godzinie 17.30 na Politechnice Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12 w sali V17. Ja się wybieram, do zobaczenia!
Ryba
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 403
Na forum od: 26 sty 2015, 0:48

Re: [ul. Słowackiego i Króla Kazimierza] Aula Miejska

Postautor: Ole » 20 lis 2023, 15:17

Zróbcie fotki tych prac puki jeszcze chcą je pokazać :shock: . A tak będziemy mieć memy gotowe na wybory samorządowe.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2164
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Słowackiego i Króla Kazimierza] Aula Miejska

Postautor: Ryuk » 20 lis 2023, 16:01

Tom pisze:Rynek i tak już jest okaleczony miernymi budynkami które zostały odbudowane w ostatnim czasie.[..] . Zresztą cała ul Słowackiego jest tragiczna, okropna galeria handlowa, budynek IPN, wieżowce elektromontażu a po drugiej stronie baraki PKO i bloki ze słusznie minionej epoki. Uważam, że najrozsądniej było by odbudowanie kamienic jakie tam kiedyś stały.


Proste i słuszne rozwiązanie okazuje się nieosiągalne dla zarządców. Wydział Architektury na Politechnice podejrzewam, że zaproponowałby lepsze projekty.

Chyba pozostanie nam żyć w tej brei nieładu i niespójności architektonicznej podsycanej przez próżność deweloperów w mieście innowacji, ale innowacji tylko z nazwy.
Ryuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 17 lis 2023, 15:04

Re: [ul. Słowackiego i Króla Kazimierza] Aula Miejska

Postautor: Inwestachu » 22 lis 2023, 3:55

Ok, a gdyby zrezygnować z bzdurnego pomysłu Auli miejskiej bez parkingu w tym miejscu, to co stoi na przeszkodzie nawiązać do istniejącej architektury Rzeszowa ? Dlaczego nie budować w stylu kamienicy która tam istniała ale zrobić ją w formie bardziej reprezentatywnej ? Wszyscy przyjezdni wskazują, że na pierwszym miejscu "urody" Rzeszowa jest rynek. Nie dzieje się tak bez powodu. Mieszkańcy, przyjezdni szukają pięknego starego miasta a nie kloców sztuki nowoczesnej. Ten sam problem jak wiemy jest z dworcem. Przeważająca większość uważa, że najładniej wyglądał w 1908roku. Mimo to usilnie dąży się, to stworzenia jakiegoś potwornego kloca. Cóż to za dziwny ciąg do tych zlepków ? Na zdjęciu modyfikacja Banku na 3 maja na miejscu parkingu.
Załączniki
ArchitekturaRzeszowska.jpg
ArchitekturaRzeszowska.jpg (724.96 KiB) Przeglądany 402 razy
Ostatnio zmieniony 22 lis 2023, 18:07 przez Inwestachu, łącznie zmieniany 2 razy
Inwestachu
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 19 lut 2020, 2:39

Re: [ul. Słowackiego i Króla Kazimierza] Aula Miejska

Postautor: Ole » 22 lis 2023, 9:07

A już myślałem że to nowy Pałac Prezydencki w Rzeszowie.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2164
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Słowackiego i Króla Kazimierza] Aula Miejska

Postautor: Szymek_Rz » 22 lis 2023, 10:44

Inwestachu pisze:Ok, a gdyby zrezygnować z bzdurnego pomysłu Auli miejskiej bez parkingu w tym miejscu to co stoi na przeszkodzie nawiązać do istniejącej architektury Rzeszowa ? Dlaczego nie budować w stylu kamienicy która tam istniała ale zrobić jej w formie bardziej reprezentatywnej ? Wszyscy przyjezdni wskazują, że na pierwszym miejscu "urody" Rzeszowa jest rynek. Nie dzieje się tak bez powodu. Mieszkańcy, przyjezdni szukają pięknego starego miasta a nie klocy sztuki nowoczesnej. Ten sam problem jak wiemy jest z dworcem. Przeważająca większość uważa, że najładniej wyglądał w 1908roku. Mimo to usilnie dąży się, to stworzenia jakiegoś potwornego kloca. Cóż to za dziwny ciąg do tych zlepków ? Na zdjęciu modyfikacja Banku na 3 maja na miejscu parkingu.

W 100% popieram - Ratujmy ul. Słowackiego i te strzępy starówki!
Szymek_Rz
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 223
Na forum od: 11 lis 2015, 18:00

Re: [ul. Słowackiego i Króla Kazimierza] Aula Miejska

Postautor: pjw » 22 lis 2023, 12:39

Dokładnie tak ^.

Ja nie pojmuję rozumowania osób z ratusza, którzy popierają tą inwestycję(propozycję) z argumentami typu - nie stać nas na lepszy budynek, nie da się, teraz takie trendy w architekturze, tak się na świecie buduje.
Bzdura.
Dlaczego wciąż kopiujemy kicz z zachodu. Patrzmy na nasz rynek, on jest wyznacznikiem.
Po co budować bubla na środku miasta? Dla kogo, dla mieszkańców? Na siłę? Czyż taką samą funkcję miałaby spełniać planowana nowa miejska biblioteka, która ma o wiele większy sens?

Jak ktoś twierdzi że się nie da lepiej, to lepiej zostawić parking niż spieprzyć.
Za dużo już.
Może przyjdą lepsze czasy, albo lepszy gospodarz to pokaże że się da normalnie budować.
pjw
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 15 mar 2022, 21:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości