Zapowiedzi inwestycyjne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: mluben » 22 kwie 2019, 8:08

Słyszałem do znajomego, że OSP Słocina chce tam budować nową remizę bo stara jest mocno za mała. Wozy stoją pod chmurką, często na prywatnych posesjach bo nie ma gdzie ich wsadzić. Na ile jest to aktualne to nie wiem.
mluben
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Na forum od: 25 lis 2014, 8:37

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: PzD91 » 23 kwie 2019, 14:44

A OSP to nie we wsi się buduje a nie w miastach ?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Pieczarkowy » 23 kwie 2019, 15:09

Takie jednostki przecież odciążają PSP, która dzięki temu nie musi jeździć (lub nie musi w takiej ilości) do m.in. pożarów traw, które w sezonie są notorycznie. Są to OSP często mające po kilkadziesiąt lub więcej lat (OSP Słocina rok założenia 1901), więc w ogóle nie rozumiem problemu. ;)
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: a1chemik » 23 kwie 2019, 15:16

PzD91 pisze:A OSP to nie we wsi się buduje a nie w miastach ?



nie udał Ci się ten kawał .... OSP to we wszystkich miastach ogromny kawałek zabezpieczenia.

tak to wygląda, że PSP to jednostki specjalistyczne. Wpisując w google OSP Warszawa zobaczysz ile w samej stolicy (nie w wiosce) jest jednostek OSP - gdzieś pod 20 jednostek OSP.

na 90% akcji wyjeżdzają OSP. PSP to zazwyczaj służby chemiczne, ratownicy jeżdzący do rumowisk, lub też specjalistczne wozy bojowe do walki na wysokościach, lub cysterny z dużymi zapasami wody.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 627
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: PzD91 » 23 kwie 2019, 16:03

a1chemik pisze:
PzD91 pisze:A OSP to nie we wsi się buduje a nie w miastach ?



nie udał Ci się ten kawał .... OSP to we wszystkich miastach ogromny kawałek zabezpieczenia.

tak to wygląda, że PSP to jednostki specjalistyczne. Wpisując w google OSP Warszawa zobaczysz ile w samej stolicy (nie w wiosce) jest jednostek OSP - gdzieś pod 20 jednostek OSP.

na 90% akcji wyjeżdzają OSP. PSP to zazwyczaj służby chemiczne, ratownicy jeżdzący do rumowisk, lub też specjalistczne wozy bojowe do walki na wysokościach, lub cysterny z dużymi zapasami wody.

Moje pytanie nie było żartem, tylko pytaniem... Nie jestem ekspertem od Straży Pożarnej, OSP kojarzy mi się z remizą na wsi, więc stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: pan.fotograf » 23 kwie 2019, 23:13

swiety pisze:Dobrze byłoby przykryć ten kanał między WP a Makro i zrobić tam drogę do obwodnicy. Sam szpital powinien wybudować parking wielopoziomowy.

@swiety Wisłostradę też byś prowadził po korycie Wisłoka? :) Co do Młynówki jest to od biedy jakieś rozwiązanie problemów komunikacyjnych... jednak lepiej byłoby nie odwracać się od wody, a wykorzystać jej potencjał i zagospodarować ten teren jak rzeczkę Rawę w Katowicach.
Tak wygląda ucywilizowane koryto z bulwarem:
Obrazek
https://fotopolska.eu/557362,foto.html
i projekt modernizacji bulwaru:
Obrazek
Na fragmencie rynku zagospodarowano go tak(sztuczna fontanna, prawdziwa Rawa płynie w kanale pod płytą):
Obrazek
Obrazek
Gdyby tak wszyscy deweloperzy współfinansowali projekt przebudowy Młynówki razem z miastem (odpowiednio każdy przy fragmencie swojej inwestycji aranżował by bulwar w graniach swoich działek, a miasto koryto i obiekty wodne) to tereny zyskały by na atrakcyjności, ale o takich rzeczach wypadałoby pomyśleć wcześniej i uchwalić w planach, budowę ścieżek, jazów, mostków...
pan.fotograf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 77
Na forum od: 11 sty 2018, 18:55

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: bogdanoo » 24 kwie 2019, 10:11

^^ Super pomysł.
Szkoda, że niektórzy widzą tylko cyferki. Dla mieszkańców byłaby to dodatkowa atrakcja wypoczynkowa + okolica nabrałaby wyglądu ekologicznej i spójnej z niedalekim parkiem.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Matius » 25 kwie 2019, 14:44

bogdanoo pisze:https://rzeszow-news.pl/nie-chca-wiecej-betonowych-inwestycji-na-nowym-miescie-jest-petycja-mieszkancow/
Po drugie, mieszkańcy Nowego Miasta dowiedzieli się, że za Media Marktem, w pobliżu myjni samochodowej, planowana jest budowa biurowca z parkingiem wielopoziomowym. Na tym terenie często parkują swoje auta, gdy pod swoimi blokami nie ma już miejsc.

– Gdy powstanie biurowiec nie wiemy, czy nowy parking będzie wówczas ogólnodostępny, bo będzie to własność prywatna – mówi Kamil Opaliński, członek Rady Osiedla Nowe Miasto. Mieszkańcy nie widzą specjalnie sensu budowy kolejnego biurowca na osiedlu.

– Zrozumielibyśmy jeszcze, gdyby to był blok z mieszkaniami. Z tego co wiem, to pobliskie biurowce nie są w pełni wykorzystywane, więc po co nowe? – pyta Opaliński.


Jakiś biurowiec się szykuje?
Chodzi o ten obszar (tak myślę).
Obrazek


Jak widzę i słyszę tego zacofańca to mi się na rzygi zbiera... Koleś od kiedy pamiętam blokuje wszystko i wszystkich którzy chcą coś na tym osiedlu, a nawet i w mieście zrobić... Blokował już planowaną drogę przez osiedle łączącą Popiełuszki z drogą przy Millenium, blokował pomysł zburzenia ruiny po dawnym Igloopolu i zbudowania tam bloku, teraz krytykuje pomysł biurowca... Gościu mimo że jest chyba koło albo po 30-tce to mentalnie tkwi w prl-u, chociaż chyba nawet wtedy ludzie byli bardziej rozgarnięci i kompromisowi... Z grupy mieszkańców NM mnie wywalił bo ośmieliłem się mieć inne zdanie niż on w różnych kwestiach. Poza tym krytykuje i obraża wszystkich, którzy mają inne zdanie niż on. Facet albo ma jakieś kompleksy albo próbuje się wybić na blokowaniu każdej inwestycji w tym mieście. Poza tym że najchętniej zatrzymałby miasto w stagnacji, to jest zapalonym samochodziarzem i z każdego chodnika w mieście zrobiłby parking. Na pomysł aby ograniczyć ruch samochodowy w mieście i zwężyć ulice, natomiast rozbudować komunikację miejską tak jak ma to miejsce w innych krajach dostaje konwulsji. I taki człowiek zasiada w radzie osiedla NM... W moim bloku już wiszą kolejne karteczki że będą chodzić po blokach i zbierać podpisy za zablokowaniem zabudowy ulicy Podwisłocze... Tragedia to co na tym osiedlu się odwala ostatnimi czasy...
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Zyrtec » 25 kwie 2019, 15:04

Czy ja dobrze rozumuję? Jest jakiś tam właściciel posiadający teren (leżący trochę odłogiem) w dobrej lokalizacji na którym parkują swoje samochody mieszkańcy okolicznych bloków korzystając z dobrej woli tegoż właściciela. Mieszkańcy nie mając żadnych praw do nieruchomości chcąc zachować swoje darmowe miejsca parkingowe chcą zablokować rozbudowę tego terenu? Pytam się jakim prawem - dlatego, że ich bloki leżą gdzieś w pobliżu?
Zyrtec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 29 cze 2014, 16:13

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Matius » 25 kwie 2019, 15:13

Zyrtec, tak, dobrze myślisz. To jest chore co na tym osiedlu się wyprawia od pewnego czasu. Ja jakoś potrafię przejść na nogach z punktu A do punktu B, ale ci "blokowacze" chyba nie potrafią. Samochodem do swojego salonu chcieliby najchętniej wjechać.
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości