Zapowiedzi inwestycyjne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: dStan » 09 sie 2019, 13:24

Oznakowanie poziome na tym rondzie miało być zmienione 3 lata temu i jak widać, temat ucichł i nic z tego nie wyszło. A może warto byłoby wrócić do tematu?
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+

Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Postautor: als » 09 sie 2019, 15:14

Dodałbym do tego potrzebę przesunięcia przejść dla pieszych na pasach zjazdowych o 10 metrów - pozwolilo by to na plynne zjeżdzanie z ronda i nie blokowanie ronda jeśli trzeba by się zatrzymac przed przejściem.
als
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 08 wrz 2014, 15:21

Postautor: awz4 » 10 sie 2019, 14:37

Witam po raz 1 Mam pytanie Dzisiaj na jednym z portali pojawiło się 5 ofert pracy dla kadry menadżerskiej pod budowę innowacyjnego nowego zakładu e- automative w Rzeszowie. Czy ktoś ma więcej informacji nt temat.
awz4
Świeżak

Na forum od: 10 sie 2019, 14:28

Postautor: PzD91 » 16 sie 2019, 13:21

Doniek pisze:Dlaczego stoi pusty? Pytam retorycznie ;) Ja tam lubie ustawić się po lewej przy tym rondzie bo idzie znacznie szybciej. Tylko trzeba uważać na gagatków z prawego pasa którzy okrążają rondo prawym pasem.
Co do budowy tunelu to jestem ZA, ale również uważam że można to rozwiązać w mniej inwazyjny sposób.

Jechałem pare razy ostatnio i 15 aut na prawym i 3 na lewym, dodatkowo w ogóle ruch nie był płynny.

LeszekB pisze:
PzD91 pisze:To zdjęcie pokazuje, że można dużo mniejszym kosztem zwiększyć przepustowość tego ronda. Jest sporo miejsca do dobudowanie bezkolizyjnego prawo-skrętu oraz miejsce wewnątrz do dobudowania pasa do nawracania. Póki co lewy pas stoi pusty, a na prawym klną na siebie wszyscy.

Chyba dawno tamtedy nie jechałeś w godzinach szczytu, lewy pas pozornie idzie szybciej ale ma takie wyhamowanie przed rondem (Ci z prawego pasa uciekaja z niego o wiele szybciej), że paradoksalnie tracisz wiecej czasu na lewym...prawoskrety mogloby pomoc, pod warunkiem, ze plynnie beda opuszczane, jesli nie, to niewiele dadzą.

A dlaczego miały by nie być płynnie opuszczane, skoro były bezkolizyjne?

Mniej więcej tak to powinno wyglądać jak kolega wyżej zaznaczył na zdjęciu. A od lat jest jakaś kicha.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak

Na forum od: 16 lut 2015, 22:04

Postautor: kado7 » 16 sie 2019, 16:17

kado7
Bywalec
Bywalec

Na forum od: 19 sie 2015, 14:53

Postautor: peter » 16 sie 2019, 18:17

Nowa szkoła ;)
peter
Zaangażowany+
Zaangażowany+

Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Postautor: patryk700i » 16 sie 2019, 20:42

Ferenc się zgodził na szkołę pod swoją rezydencją?? Łał :)
patryk700i
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Postautor: Doniek » 17 sie 2019, 7:43

PzD91 pisze:
Doniek pisze:Dlaczego stoi pusty? Pytam retorycznie ;) Ja tam lubie ustawić się po lewej przy tym rondzie bo idzie znacznie szybciej. Tylko trzeba uważać na gagatków z prawego pasa którzy okrążają rondo prawym pasem.
Co do budowy tunelu to jestem ZA, ale również uważam że można to rozwiązać w mniej inwazyjny sposób.

Jechałem pare razy ostatnio i 15 aut na prawym i 3 na lewym, dodatkowo w ogóle ruch nie był płynny.

Przez to rondo jezdze praktycznie min. 2 dziennie, dla mnie to normalka jak się tam jezdzi i czego się tam spodziewać. Gdyby nie zasada ograniczonego zaufania to mialbym tam N kolizji. Prawdziwym hardcorem natomiast jest małe rondo Kuronia, jak jedziesz od S19 w kierunku na wiadukt to praktycznie pewne jest to, że ktoś nie ustąpi Ci pierwszeństwa na nim tylko się pcha przed maskę.
Doniek
Zaangażowany
Zaangażowany

Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Postautor: RAMS » 17 sie 2019, 11:56

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Projekt autorstwa: ARCONT Pracownia projektowa
;)
Awatar użytkownika
RAMS
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Postautor: gustawtrzmiel » 17 sie 2019, 12:09

rafik pisze:Budynek obok to nie żadna stodoła tylko 100-letnia willa mieszczańska wpisana do rejestru zabytków.

A teraz obok tej 100-letniej willi odsłonięto remizę, kto już widział to wie o czym piszę, takiego badziewia budowlanego nie ma w całym Śródmieściu, czegoś takiego nie stawia się nawet w małych miastach, kto na to pozwolił? Czym się zajmuje konserwator zabytków?
gustawtrzmiel
Bywalec
Bywalec

Na forum od: 16 paź 2014, 16:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy