[ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: foreigner » 22 paź 2018, 18:58

Czyli 3 centra plus hala na Podpromiu :) Nagle obrodziło.
Przy czym pewnie projekt żadnego centrum nie powstanie w ramach konkursu.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: patryk700i » 29 paź 2018, 13:31

http://rzeszow-news.pl/nie-bedzie-rozbu ... a-ferenca/

– W najbliższym czasie Podpromia nie będziemy przebudowywać. Być może uda się to zrobić w przyszłości – mówił w poniedziałek Rzeszów News Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. – Pieniądze od rządu będziemy chcieli przeznaczyć na budowę hali lekkoatletycznej [chodzi o budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Wyspiańskiego – przyp. red.] – dodał Ferenc.

Ministerialne pieniądze (wspomniane 10 mln zł), które miały być przeznaczone na rozbudowę Podpromia, prawdopodobnie zostaną dołożone do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Wyspiańskiego. Ta inwestycja też stoi w miejscu. Miasto na ten cel planowało wydać 8 mln zł, drugie tyle miał dołożyć samorząd województwa podkarpackiego.

Budowę PCL miało jeszcze wesprzeć MSiT kwotą 16 mln zł. Okazało się, że w tym roku pieniędzy nie będzie.
patryk700i
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: klamar1214 » 06 lis 2018, 21:22

Szkoda gadać bo chciałem się wybrać na ten mecz no ale cóż 13.00 w środę a nie 18 lub 20 bo się nie da w Stolycy Imitacji
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... echia.html
Coś porządnego by się przydało wybudować bo TF to by chciał drużyny w ekstraklasie ale licencji by nie było niestety
klamar1214
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 156
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: bogdanoo » 13 lis 2018, 17:08

http://rzeszow-news.pl/ministerstwo-spo ... tletyczne/
Problem z przebudową hali Podpromie to szansa, by w końcu rozpocząć budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie. Ministerstwo Sportu chce przesunąć obiecane 10 mln zł z jednej inwestycji na drugą.

Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Wyspiańskiego idzie, jak krew z nosa. Na skutek podpisanego z opóźnieniem porozumienia pomiędzy miastem Rzeszów a samorządem wojewódzkim na temat finansowania inwestycji, w tym roku Ministerstwo Sportu nie da obiecywanych przez cały czas 16 mln zł, czyli połowy szacowanych kosztów budowy PCL.

W tym samym czasie miasto miało inny problem – z rozbudową Podpromia z 4,3 tys. miejsc siedzących do około 7000. Z tej inwestycji ratusz musiał zrezygnować, bo jedyna firma (Baudziedzic z Rudnej Małej), jaka zgłosiła się do przetargu, zaproponowała astronomiczną kwotę, która władze Rzeszowa zwaliła z nóg – 125 mln zł. Ratusz na inwestycję planował wydać 45 mln zł. W tej kwocie jest 10 mln zł, jakie miał przekazać resort sportu.

Minister sportu Witold Bańka proponuje, by owe 10 mln zł przesunąć na budowę PCL „Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak pożądaną i oczekiwaną inwestycją w Rzeszowie jest przebudowa stadionu lekkoatletyki w Rzeszowie. Decyzja o przeniesieniu (…) przyznanego na budowę hali dofinansowania, na ten właśnie projekt lekkoatletyczny, pozwoliłaby na uwolnienie wskazanej kwoty i partycypację ministerstwa w budowie stadionu” – czytamy w liście, jaki Witold Bańka wysłał kilka tygodni temu do ratusza.

Ministerstwo Sportu wskazuje także, że zarówno oni, jak i miasto mają ograniczone budżety, dlatego powinno się „dążyć do jak najefektywniejszego ich [pieniędzy -przyp. red.] wykorzystania”. Bańka zapewnia jednocześnie, że jeżeli ministerialne pieniądze z Podpromia przesunięto by na budowę PCL, to wcale nie oznacza, że resort sportu w przyszłości nie dofinansuje rozbudowy hali, jeżeli miasto ponownie wróci do tego tematu.

Czy miasto na taki układ pójdzie? – Planujemy w tej sprawie wkrótce wyjazd do Warszawy. Proponowaną możliwość chcemy wykorzystać – deklaruje Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Jeśli miasto doszłoby do porozumienia z ministerstwem, to budowa PCL rozpoczęłaby się w przyszłym roku. W połowie października ruszyła natomiast budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, którą resort sportu dofinansował w kwocie 25 mln zł. Obiekt ma być gotowy do września 2021 roku.


O i myk, po braku obiektu lekkoatletycznego mamy 3.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 948
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: bartek86 » 13 lis 2018, 19:47

Od siebie skopiuje tylko 1 komentarz z artykułu, który celnie opisuje kolejną inwestycję:

lupus102013.11.2018, 14:51
Nadzieja dla centrum lekkoatletycznego
Nadzieja dla obwodnicy południowej
Nadzieja dla hali na Podpromiu
Nadzieja dla aquaparku
Nadzieja dla lodowiska
Nadzieja dla przedłużenia Rejtana
Nadzieja dla centrum sztuki współczesnej
Nadzieja dla teatru muzycznego
Nadzieja dla minizoo
Nadzieja dla kolejki nadziemnej
Nadzieja dla centrum komunikacyjnego
Nadzieja dla parku na Dąbrowskiego
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 388
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: klamar1214 » 13 lis 2018, 22:24

Hala na Podpromiu większa lub nowa na 10000 ludzi jest niepotrzebna bo Krakowa nie przeskoczymy.My nawet Centrum w Tajęcinie nie przeskoczymy :D
Kolejka naziemna to fantazje TF.Chciałbym zobaczyć projekty stacji gdziekolwiek oprócz Galerii RZ(niby) skoro słupy ledwo się mieszczą pod wagoniki w naszym miasteczku.Chyba żeby to miało jezdzić jako atrakcja GRZ w ramach rekompensaty za spadające sufity.Miasto nie jest w stanie jakiegokolwiek tunelu zbudować a tu cuda na kiju :lol: Mamy już Dubai na śmietnikach to nasza liga.
Takie wagoniki to na lotnisko i do strefy w Jasionce/Tajęcinie z Rzeszowa no ale teraz to już po wyborach(Ferenc-Buczek).TF tego nie zbuduje bo nie ma kasy a województwo nie dołoży.Zresztą takiego pomysłu TF nie ma-miał.Kolej zbuduje wiadukt nad 9-tką?i puści pociąg ale za ile lat i ile to będzie kosztowało?RESZTA TAK ale nie na odwal się ale PORZĄDNIE
klamar1214
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 156
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: maks » 14 lis 2018, 15:53

Zaplanowana na przyszły rok rozbudowa hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu w Rzeszowie nie dojdzie do skutku. Ze względu na potężne koszty, jakich domagali się wykonawcy miasto postanowiło odłożyć ją w czasie. Pieniądze, które na ten cel obiecało ministerstwo sportu mają zostać przesunięte na modernizacje stadionu CWKS Resovii.


https://nowiny24.pl/problemy-z-rozbudow ... r/13663860
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1640
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: maks » 05 gru 2018, 23:33

maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1640
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: bogdanoo » 01 lut 2019, 12:26

rzeszow-news.pl/podkarpackie-centrum-lekkoatletyczne-jednak-nie-powstanie-ratusz-traci-nadzieje/

Czerwiec minie szybko, marszałek powie, że nie da pieniędzy – obawia się prezydent Tadeusz Ferenc. Marszałek: – Nie będziemy czekać w nieskończoność.

Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, które ma powstać przy ul. Wyspiańskiego na terenach obecnego stadionu Resovii, jest na kolejnym ostrym zakręcie. Gdy rok temu miasto Rzeszów w końcu podpisało z urzędem marszałkowskim porozumienie w sprawie finansowania PCL nieliczni sądzili, że sprawy szybko się potoczą.

Skończyło się na obietnicach

Rację mieli ci, którzy twardo stąpali po ziemi, mówiąc, że podpisane porozumienie w blasku fleszy i kamery, tylko medialnie przybliża obie strony do inwestycji, o której mówi się od lat. Ratusz podchodził do niej, jak pies do jeża. Inicjatywa budowy Centrum wyszła od Resovii. Klub nie mógł jej zrealizować, bo nie miał zaufania Ministerstwa Sportu.

Resort sportu obiecywał, że wyłoży połowę pieniędzy na budowę PCL, które jest szacowane na 32 mln zł. Drugą połowę – po 8 mln zł – mają wykładać samorządy miejski i wojewódzki. Ten drugi zastrzegł, że da 25 procent, ale nie więcej, jak 8 mln zł. Ile tak naprawdę będzie kosztowała budowa Centrum, nikt tego dzisiaj tak naprawdę nie wie.

Ratusz w końcu się zgodził na bycie inwestorem PCL, to był też warunek przekazania ministerialnej dotacji, ale porozumienie miasta z urzędem marszałkowskim podpisano za późno – pieniędzy w budżecie Ministerstwa Sportu na 2018 rok zabrakło, resort zdążył je podzielić na inne inwestycje w całym kraju. 16 mln zł do Rzeszowa nie trafiło.

Spotkać z ministrem sportu

Ratunkiem szybkiego rozpoczęcia inwestycji miało być przekazanie na budowę PCL 10 mln zł, które ministerstwo obiecało dać na rozbudowę rzeszowskiej hali Podpromie. Ratusz z tego planu ostatecznie zrezygnował z uwagi na ogromny koszt – 125 mln zł! Dotacja miała być przerzucona na PCL, w nadziei, że ministerstwo nie powiedziało ostatniego słowa.

W grudniu do ministerstwa pojechał wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko. Rozmowy, choć obiecujące, odbyły się jednak na zbyt niskim szczeblu, by zmieniono cel dotacji. Kropkę nad “i” miał później postawić minister Witold Bańka.

– Zabiegamy o spotkanie z ministrem Bańką. Wciąż jednak nie ustaliliśmy terminu – mówił podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa wiceprezydent Stanisław Sienko. To na tej sesji wrócił temat budowy PCL. Ratusz wysłał tydzień temu pismo do Ministerstwa Sportu z prośbą o przyspieszenie spotkania z Witoldem Bańką. Odpowiedzi jeszcze nie ma.

Ferenc: taka jest rzeczywistość

Inwestycja jest pod ogromnym znakiem zapytania. Brak zgody ministerstwa na przerzucenie dotacji nie jest jedynym problemem. W grudniu wyszło na jaw, że warunki uruchomienia 5-milionowej dotacji przewidzianej na 2019 rok (z 8 mln zł) postawił urząd marszałkowski. Pieniądze da, jeśli budowa PCL rozpocznie się najpóźniej w czerwcu br.

Ratusz uważa, że to warunek zaporowy. Nie ma szans, by do tego czasu przygotować się do przetargu na wybór wykonawcy PCL, nie mówiąc już o samym rozstrzygnięciu. Władze Rzeszowa apelowały do radnych PiS, by przekonali swojego marszałka Władysława Ortyla do rezygnacji z tego warunku. Jak się okazuje, apel nic nie dał.

– Ten termin [czerwiec 2019 roku – przyp. red.] został tak ustalony, by Centrum nie budować. Jestem przekonany, że czerwiec przebiegnie szybko, marszałek powie, że nie da pieniędzy. Taka jest rzeczywistość – mówił we wtorek Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Marszałek: czekamy na konkret

Marszałek Władysław Ortyl prezydentowi odpowiada tak: – Czekamy na odpowiednie dokumenty od pana, jako inwestora, tak jak ustaliliśmy. A nie znamy nawet deklaracji, kiedy pan to zrobi. Czekamy, jako zarząd [województwa podkarpackiego], na konkret. Wtedy zrealizujemy to, do czego się zobowiązaliśmy.

– Nie mogę sobie pozwolić na zamrożenie w budżecie 5 milionów złotych. Radni zgłaszają poprawki do budżetu. Potrzeb na naszych drogach wojewódzkich jest dużo, chodniki wymagają remontu. Popieramy budowę PCL, ale dbałość o budżet i rozwój całego województwa nie pozwala zarządowi czekać w nieskończoność – mówi nam marszałek.

Budowa PCL nie ma sensu?

Budowa PCL może skończyć się na planach. Ratusz z tego powodu nie będzie też płakał, szczególnie, że nie sam koszt inwestycji spędza sen z powiek miejskim urzędnikom, a koszt jego utrzymania, który spadnie na barki miasta. Przed tym ratusz długo się bronił. Mówi się, że roczne utrzymanie PCL może kosztować nawet 6 mln zł.

Coraz częściej słychać komentarze, że budowa Centrum przy ul. Wyspiańskiego nie ma sensu, bo podobny obiekt już powstaje przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Ten przy Resovii miał powstawać w kilku etapach. W pierwszym przewidziano m.in. przebudowę stadionu, 6-torową bieżnię (330 m), bursę dla 90 sportowców i gabinety do badań antydopingowych.


Która to już porażka?
Park na Rycerskiej, skrżyzowania,...Centrum Lekkoatletyczne????
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 948
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: JanzRzeszowa » 01 lut 2019, 12:54

Najgorsze jest to, że ta strasząca maszkara z pustaków przy Wyspiańskiego będzie stała następne lata.

A propos - brawo dla Tadka! To chyba 13567 porażka...a sukcesów brak.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 982
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości