[ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Plany, marzenia, niespełnione obietnice...

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: Grzegorz44 » 07 lis 2017, 0:58

Przetarg na rozbudowę hali został dzisiaj ogłoszony.

http://bip.erzeszow.pl/ogloszenia-komun ... czony.html
Grzegorz44
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 136
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: riko » 07 lis 2017, 16:54

http://rzeszow-news.pl/przetarg-rozbudo ... ogloszony/
Przypomnijmy, że w ub. r. ratusz obiecywał, że Podpromie w nowej wersji będzie gotowe już w październiku tego roku. Jak się później okazało, do tego czasu nie udało się nawet ogłosić przetargu na wybór firmy, która rozbuduje halę.

Ratuszowi udało się pozyskać na inwestycję dofinansowanie w wysokości 10 mln zł. Pieniądze przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to rozbudowa Podpromia zakończy się na przełomie 2018/2019 roku.

– Pierwsze prace przygotowawcze chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku. W maju, po zakończeniu sezonu siatkarskich rozgrywek PlusLigi, planujemy z rozbudową ruszyć pełną parą – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 30 mln zł. W ramach prac zostanie rozebrana część istniejącego budynku. Podpromie zostanie powiększone z 4,3 tys. do 6,9 tys. miejsc dla kibiców.

Ponadto, obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach, zostaną zburzone i powstaną nowe. W środku zmieni się kształt trybun – będą zaokrąglone. Powstaną też nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia. Dolne trybuny będą składane, stałe będą natomiast trybuny górne.

Po obu stronach boiska powstanie specjalna strefa dla VIP-ów. W hali będą również m.in. restauracje oraz sklep kibica, a także specjalna strefa dla dziennikarzy, gdzie będą mogli porozmawiać z siatkarzami schodzącymi do szatni.

Będą również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia oraz odnowa biologiczna dla zawodników. Najnowszym pomysłem ratusza w kwestii przebudowy Podpromia jest stworzenie Alei Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

Na Podpromiu swoje mecze rozgrywają siatkarze Asseco Resovii i siatkarki Developres Rzeszów. Na czas meczów roboty budowlane będą przerywane.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: Boss » 07 lis 2017, 20:19

Ma ktoś dostęp do plików z ogłoszonym przetargiem, jakieś plany, szczegóły?
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 144
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów


Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: riko » 08 lis 2017, 16:52

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... tycji.html
RZESZÓW. Ogłoszono przetarg na rozbudowę Regionalnego Centrum Sportowo-Widowiskowego „Podpromie”. Przetarg wystartował w ubiegły poniedziałek, a otwarcie ofert nastąpi 13 grudnia br.

Według wstępnych założeń, koszty związane z rozbudową oscylują wokół kwoty 37 mln zł. Jednak po otwarciu ofert koszty te mogą ulec zmianie. Pewne jest jedno, ratuszowi udało się pozyskać dodatkowe 10 mln zł. dofinansowania od Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przede wszystkim, na Podpromiu zostanie zwiększona do 7,5 tyś. liczba miejsc dla kibiców, a same trybuny przypominać będą swoim ułożeniem te stadionowe, gdyż rozmieszczone zostaną dookoła boiska.

Docelowo prace remontowe powinny zakończyć się pomiędzy III i IV kwartałem 2019 roku. Roboty budowlane odbywać się będą na czynnym obiekcie. W związku z powyższym na czas trwania meczów Asseco Resovii i siatkarek Developres Rzeszów roboty będą wstrzymywane.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -podpromie
Przetarg na rozbudowy hali sportowo-widowiskowej Podromie w Rzeszowie został ogłoszony - poinformował Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Rzeszowskie Centrum Sportowo-Widowiskowe zyska nowoczesną bryłę, zwiększy się także ilość miejsc dla kibiców. Trybuny zostaną przebudowane.

— kubatura istniejącego obiektu – 130 988 m³
— kubatura obiektu po rozbudowie – 170 574 m³
— liczba miejsc siedzących na trybunach stałych i składanych – 6930 szt.

Roboty wykonywane będą na czynnym obiekcie. Rozgrywki na hali planowane są w okresie od października 2018 r. do kwietnia 2019 r. Budowa ma zakończyć się do 30 września 2019.

Szacunkowa całkowita wartość zamówienia bez VAT to ponad 37 mln zł.

Projekt opracowała poznańska pracownia Archimedia.

Hala mieści się przy ulicy Podpromie, stąd nazwa. Mecze rozgrywa tutaj drużyna siatkówki Asseco Resovia.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: Nikoś » 08 lis 2017, 18:09

Ciekawe jak oni niby pogodzą te rozbudowę z bieżącym funkcjonowaniem i rozgrywaniem meczów. Ale tu się kłania brak hali zapasowej więc będą kombinacje do czasu az cofną zgodę na impreze masowa dla hali i tyle
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 899
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: riko » 05 gru 2017, 16:43

http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/d ... id,tm.html
Rozbudowa hali widowiskowo-sportowej w Rzeszowie nie będzie jedyną inwestycją, jakie zaplanowano na najbliższy czas na Podpromiu.

Okolice hali im. Jana Strzelczyka przez lata pozostawały niezabudowane. Na pustych działkach między nią, a Szkołą Podstawową nr 17 rosły krzaki.

Krajobraz zmienia się już jednak za sprawą budowy hotelu, który powstaje bliżej Wisłoka. Pozostała część terenu ma być natomiast zabudowana przez dewelopera, który jest właścicielem działek między hotelem, a ulicą Lenartowicza.

Nieoficjalnie mówi się, że powstaną tu budynki mieszkalne wysokie na około 12 kondygnacji, a na tak wysoką zabudowę miasto pozwoliło ze względu na sąsiedztwo wieżowców stojących przy ulicy Lenartowicza. Poza mieszkaniami planowana jest w nich część usługowo-handlowa.

Inwestycja zakłada ponadto budowę dróg dojazdowych i zagospodarowanie okolicznych terenów, m.in. poprzez budowę placów zabaw i podziemnego parkingu. W ratuszu zapewniają, że zabudowa terenów za halą nie wpłynie na plan jej rozbudowy. Bloki i hotel powstają bowiem poza terenem, na którym według projektu ma powstać jedna z dwóch nowych klatek schodowych.

- Ich budowa pozwoli zwolnić miejsce wewnątrz hali, które wykorzystamy na rozbudowę trybun północnej i południowej. Dzięki temu liczba krzesełek wzrośnie z około 4300 do prawie 7000 - tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

O ile data rozpoczęcia budowy bloków nie jest znana, powiększenie hali ma się rozpocząć na początku przyszłego roku. Miasto ogłosiło już przetarg, w którym szuka wykonawcy robót. Urzędnicy zakładają, że uda się je zakończyć najpóźniej na przełomie 2018 i 2019 roku.

Zmieniony profil trybun sprawi, że będą one bardziej strome, co ułatwi kibicom obserwowanie meczów.

Dodatkową powierzchnię powstałą w wyniku poszerzenia obiektu miasto wykorzysta także do rozbudowy zaplecza treningowego dla siatkarzy oraz utworzenia specjalnego sektora VIP. Koszt inwestycji szacowany jest na kwotę między 30 a 40 mln zł. Około 10 mln zł dopłaci do niej Ministerstwo Sportu i Turystyki, które obiecało miastu dotację na ten cel.

Obrazek

Wrzucam tutaj bo nie wiedziałem dokładnie gdzie wrzucić.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: riko » 22 gru 2017, 17:22

http://supernowosci24.pl/kto-rozbuduje- ... dpromie-2/
RZESZÓW. Prace zaczną się w przyszłym roku.

Mieszkańcy cały czas czekają na nowe informacje w sprawie rozbudowy hali Podpromie. Prace potrwają najpóźniej do końca kwietnia 2019 roku. Kiedy się zaczną? – W przyszłym roku – mówią miejscy urzędnicy.
- Jest ogłoszony przetarg na wykonanie robót budowlanych w związku z rozbudową hali Podpromie. Firmy składają zapytania. Wszystko zostanie opublikowane, jak tylko dostaniemy oferty potencjalnych wykonawców. Później wybierzemy tę najlepszą ofertę i prace będą mogły ruszyć już w przyszłym roku – słyszymy w ratuszu.
Wykonawca będzie musiał najpierw rozebrać część istniejącego budynku, przebudować instalacje wewnętrzne, wyciąć część zieleni, żeby później móc dobudować kolejne elementy hali. Kubatura budynku po rozbudowie zwiększy się o ponad 40 tys. m sześc.
Roboty wykonywane będą na czynnym obiekcie. Rozgrywki w hali planowane są w okresie od października 2018 r. do kwietnia 2019 r. Wszystkie przerwy w prowadzeniu robót będą na bieżąco uzgadniane z inspektorem nadzoru, koordynującym proces realizacji inwestycji. Na czas trwania meczu prace będą przerywane, żeby nie przeszkadzało nic ani sportowcom, ani kibicom.
- Ta inwestycja jest planowana na lata 2017, 2018 i do połowy 2019 roku właśnie ze względu na to, że ma być realizowania w trakcie funkcjonującej hali z wyłączeniem najpierw jednej, a potem drugiej trybuny, czyli północnej i południowej – mówił nam Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.
Regionalne Centrum Sportowo-Widowiskowe im. Jana Strzelczyka w Rzeszowie ma obecnie ponad 15 tysięcy mkw. powierzchni całkowitej i może pomieścić na trybunach 4304 osoby. Po rozbudowie na trybunach stałych i składanych liczba miejsc siedzących wzrośnie do dokładnie 6930 szt., z czego kilkaset miejsc będzie w strefie VIP. Ma być ona przeznaczona do oglądania meczów z zamkniętych boksów, ale także na otwartych miejscach w wydzielonej części widowni. Widzowie będą mieć jeszcze lepszy wgląd na to, co dzieje się na boisku. Trybuny będą lepiej wyprofilowane i przybliżone do boiska. Zbudowana zostanie też nowa sala konferencyjna, a także zaplecze odnowy biologicznej i siłownie. W sali konferencyjnej operatorzy kamer będą mogli nagrywać mecz w taki sposób, żeby nie przeszkadzać kibicom. Od strony południowej planowany jest kompleks gastronomiczny, który będzie czynny nie tylko w czasie rozgrywek.

Blanka Szlachcińska


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: riko » 12 sty 2018, 15:50

http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/z ... m,zid.html
Przez cały czas będą się w niej odbywać mecze i imprezy. Stąd termin zakończenia robót jest nieco dłuższy niż zakładaliśmy. Na czas rozbudowy widownia zostanie tylko nieznacznie zmniejszona - mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Celem przebudowy hali jest przede wszystkim powiększenie widowni z 4300 do ponad 6900 krzesełek. Zmieni się także profil trybun, które będą bardziej strome, co ułatwi obserwowanie meczów. Powstaną dodatkowe pomieszczenia na zaplecze treningowe dla siatkarzy oraz sektor dla VIP-ów. Oferty od firm zainteresowanych przebudową obiektu miasto otworzy za dwa tygodnie. Koszt prac szacuje się na 30-40 mln zł.

Dwa lata potrwa rozbudowa hali widowiskowo-sportowej na rzeszowskim Podpromiu. Prace będą prowadzone bez zamykania obiektu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: hoophoop18 » 31 sty 2018, 12:24

Na początek lutego przesunięte zostało otwarcie ofert firm, które są zainteresowane rozbudową hali na rzeszowskim Podpromiu. - Firmy złożyły ponad sto pytań, na które musimy odpowiedzieć - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Oferty firm zainteresowanych realizacją tej potężnej inwestycji mieliśmy poznać na początku tego tygodnia. Termin otwarcia ofert został jednak przesunięty. – Firmy proszą o wyjaśnienia np. niektórych szczegółów technicznych rozbudowy. Na każde z pytań trzeba odpowiedzieć. I potrzeba na to trochę czasu. Przesunięcie terminu otwarcia ofert i rozstrzygnięcia przetargu nie powinno mieć wpływu na zakończenie rozbudowy Podpromia. To wrzesień 2019 roku – informuje Chłodnicki.

Prace przy przebudowie hali będą polegać m.in. na rozbiórce części istniejącego budynku. Stare trybuny zostaną wyburzone, powstaną nowe, które pomieszczą więcej widzów. Przebudowane zostanie także wejście do budynku. Powstaną pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna oraz siłownia. Obecnie hala to obiekt o kubaturze niemal 131 tys. metrów sześc...


Info:Gazeta wyborcza,25 stycznia
hoophoop18
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 22 mar 2017, 22:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości