[ul. Cicha] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Cicha] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

Postautor: riko » 09 lut 2017, 15:29

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... j-atletyki
W środę odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa. Wiceprezydent Marek Ustrobiński, powołując się na decyzję prezydenta Tadeusza Ferenca., że miasto będzie inwestorem Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Ten obiekt miałby powstać przy ul. Wyspiańskiego 22, na terenie Resovii (a właściwie Uniwersytetu Rzeszowskiego). Ta deklaracja oznacza, że centrum po kilku latach starań będzie budowane.
Wartość inwestycji kiedyś szacowano na ok. 30 mln zł. Połowę tej kwoty Podkarpacki Związek Lekkiej Atletyki ma obiecane z Ministerstwa Sportu, 25 proc. ma pochodzić z budżetu samorządu województwa, a kolejne 25 proc. miałoby wyłożyć miasto.

Marcin Deręgowski, przewodniczący Komisja Sportu Rady Miasta przesłał informację o działaniach podejmowanych rpzez tę komisję w sprawie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego (PCL)
1 kwietnia 2015 – pierwsza prezentacja planowanej inwestycji na spotkaniu połączonych Komisji Sportu i Komisji Inwestycji przy współudziale wnioskodawców (prezes Resovii Aleksander Bentkowski).
Komisja podjęła uchwałę skierowaną do prezydenta o podjęciu działań zmierzających do realizacji centrum lekkoatletycznego
2 września 2016 - wizytacja radnych z Komisji Sportu i Komisji Inwestycji na zaproszenie prezesa Resovii obiektów przy ul. Wyspiańskiego – omówienie założeń projektu.
20 stycznia 2017 – spotkanie Komisji Sportu z prezesem Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Januszem Mazurem, koordynatorem Wojewódzkiej Federacji Sportu Michałem Tittingierem oraz wiceorezesem Wojewódzkiego Szkolonego Związku Sportowego w Rzeszowie – Januszem Bigusem. Celem spotkana było omówienie bieżącego stanu działań zmierzających do budowy PCL w Rzeszowie. Po dyskusji członkowie Komisji Sportu podjęli jednogłośnie uchwałę skierowaną do prezydenta, a dotyczącą podjęcia działań mających na celu jak najszybszą realizację inwestycji PCL oraz zabezpieczenia w Wieloletniej Prognozie Finansowej niezbędnych środków na jej realizacje. Jednocześnie komisja wskazywała na rozważenie możliwości bycia liderem projektu – inwestorem przez miasto Rzeszów.
1 lutego 2017 – pPrzewodniczący Komisji Sportu Marcin Deręgowski podczas spotkania z prezydentem Tadeuszem Ferencem przedstawił i omówił stanowisko Komisji Sportu dot. PCL z prośbą o możliwość niezwłocznej realizacji.
- Wszystkie te działania pośrednio lub bezpośrednio przyczyniły się do zgody na realizację Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie. Cieszymy się z deklaracji prezydenta miasta. To sygnał dla Ministerstwa Sportu i Turystyki, że Rzeszów poważnie traktuje tę inwestycje i dąży do jej powstania - piszą radni Marcin Deręgowski oraz Witold Walawender i Wiesław Buż. - Mamy nadzieje i przekonanie że wysokie wyniki już osiągane przez naszych rzeszowskich lekkoatletów na arenie krajowej jak i poza granicami kraju – zostaną wzmocnione i my jako mieszkańcy będziemy dumni z osiągnięć naszych sportowców.
Obrazek


Obrazek


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4710
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Cicha] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

Postautor: flyRZE » 09 lut 2017, 15:32

No ok, a post wyżej mamy cytat opisujący inwestycję przy ul. Wyspiańskiego, a wizualizacje są inwestycji UR przy ul. Cichej. To dwie różne inwestycje.
flyRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 493
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. Cicha] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

Postautor: Nikoś » 09 lut 2017, 17:43

Powtórzę to co w temacie o Wyspiańskiego z tym że tu może coś powstanie, irracjonalny pomysł zamiast zebrać te dwie inwestycję i zrobić to razem a porządnie to nie każdy na swój styl.
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 739
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Cicha] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

Postautor: Frodo907 » 10 lut 2017, 17:40

Z miejsc parkingowych dla autokarów wypatrzyłem 5 miejsc. Czy to wystarczająca liczba jak na takie centrum?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 749
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Cicha] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

Postautor: maks » 13 lut 2017, 20:36

Budowa innowacyjnego obiektu ma potrwać 2 lata.


http://supernowosci24.pl/na-drabiniance ... -sportowy/

Początkowo koszty inwestycji szacowano na 32 mln zł. Teraz mówi się o 24 mln zł.


http://supernowosci24.pl/sa-pieniadze-n ... oatletyki/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1379
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Cicha] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

Postautor: riko » 26 wrz 2017, 16:33

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... e-na-sesji


Radny Witold Walawender (Rozwój Rzeszowa i dyrektor w klubie Resovia) zapytał, jak wygląda możliwość sfinansowania Podkarpackiego Centrum Lekkoatletyki. Obiekt miałby powstać przy ulicy Wyspiańskiego.
- Mamy zapisany 8 mln zł, ale na kolejne muszą być środki z zewnątrz. Zobowiązaliśmy się być inwestorem, ale musi marszałek się zobowiązać do dołożenia środków – odpowiadała Janina Filipek, skarbnik miejski.
Witold Walawender zaapelował do radnych Prawa i Sprawiedliwości, by wywarli wpływ na marszałka
- Może machnijmy na to ręką, z marszałkiem nie idzie sie dogadać, zróbmy to sami we wsparciem ministerstwa sportu – zaproponował przewodniczący rady Andrzej Dec (Platforma Obywatelska). - Takie dywagacje są niegodne poważnego miasta i poważnych partnerów
Szef klubu radnych PiS Marcin Fijołek stwierdził, że nie życzy sobie mówienia, że marszałek jest niepoważnym partnerem.
- Nie życzymy sobie, by wstrzymywał marszałek inwestycje w mieście – powiedziała Jolanta Kaźmierczak (Platforma Obywatelska)
Przewodniczący Dec zwrócił uwagę, że apel radnego Walawendera ma złego adresata bo radni nie są zwierzchnikami marszałka.
- Oj myli się pan przewodniczący – opowiedział radny Rozwoju Rzeszowa
Głos zabierali jeszcze Robert Homicki (Nowoczesna), Robert Kultys (PiS) i Waldemar Szumny
Wiceprezydent Stanisław Sienko mówił, że do Urzędu Miasta trafiła od marszałka wersja porozumienia, do której naniesione zostały poprawki. Odpowiedzi – jak zapewnił wiceprezydent – nie było.
- Wam się wydaje, że jesteście decydentami. Każdy coś wie, a jak nie to sobie domyśli jak Szumny – skomentował wypowiedzi prezydent Tadeusz Ferenc. - Sytuacja jest następująca: rozmawiamy z marszałkiem Władysławem Ortylem wicemarszałek Marią Kurowską. Chcemy by rząd sinansował budowę w 50 proc., a miasto i województwo po 25 procent. Utrzymaniem zajęłyby się miasto i województwo. O reszcie możecie sobie dyskutować.Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4710
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Cicha] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

Postautor: Kacu » 26 wrz 2017, 16:53

Tam przypadkiem nie są pomylone inwestycje? W artykule mowa o obiekcie przy ul. Wyspiańskiego, a wizki i mapka pokazują centrum przy Cichej/Kwiatkowskiego?

Chyba chodzi jednak o to: viewtopic.php?f=11&t=162
Kacu
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 63
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [ul. Cicha] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

Postautor: Grzegorz44 » 27 wrz 2017, 11:28

Są pomylone. Radny Walawender pytał na sesji o bliską swojemu klubowi i realizowaną przez Resovię inwestycję przy Wyspiańskiego, w której ma partycypować miasto i marszałek. Natomiast centrum UR ma powstać na Drabiniance w okolicy akademików na Cichej z innych funduszy. Inna sprawa, że budowa dwóch takich obiektów naraz nie ma chyba sensu.
Grzegorz44
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 131
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul. Cicha] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

Postautor: PzD91 » 27 wrz 2017, 11:45

Pomylony to jest pomysl na budowe takich samych obiektów z podatków w jednym niewielkim mieście, jakim jest Rzeszów. Jak dla mnie powinnien powstać jedek kompleks przy Wyspiańskiego z pełną infrastrukturą, a nie na Drabiniance wciskać miedzy domkami.
PzD91
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1184
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Cicha] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

Postautor: riko » 12 paź 2017, 15:15

http://rzeszow-news.pl/ratusz-uczelnie- ... funkcyjne/
Miasto Rzeszów chce budować kryte lodowisko na os. Drabinianka, Uniwersytet Rzeszowski Centrum Lekkoatletyczne. Politechnika Rzeszowska nie może więc być gorsza i stawia na boisko wielofunkcyjne, które w zimie pełniłoby również rolę sztucznego lodowiska oraz stadion lekkoatletyczny.

Gdy wiosną 2016 roku zburzono lodowisko Rzeszowskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Wyspiańskiego, Rzeszów pozostał bez miejskiej, dużej ślizgawki.

Początkowo zakładano, że na łyżwach w stolicy Podkarpacia będzie można pojeździć w centrum Res-Vita, które miało powstać w miejscu zburzonego lodowiska. Plan ten jednak spalił na panewce całkowicie, a inwestor został wyrokiem sądu zmuszony do oddania wykupionych pod inwestycję działek miastu.

Teraz ratusz chce budować lodowisko na os. Drabinianka w rejonie ul. Zielonej i ul. Granicznej o wymiary 60 m na 30 m. Obiekt będzie wyposażony w zaplecze sanitarne, szatnie oraz wypożyczalnie łyżew. Nowe lodowisko zyska również trybunę, która będzie liczyła około 300 miejsc oraz parking podziemny na ok 100 miejsc.

Ślizgawka ma być również tak przygotowana, aby można było na niej rozgrywać mecze hokeja. Obecnie inwestycja jest na etapie opracowywania dokumentacji projektowej, która ma być gotowa w lutym przyszłego roku. W 2018 roku ma zostać również ogłoszony przetarg na wykonawcę inwestycji.

Ponadto, w ubiegłym sezonie na terenie Rzeszowa działały lodowiska: na placu Millenium Hall, na osiedlu Baranówka, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 25 i podczas Świątecznego Miasteczka na Rynku.

Co planuje politechnika?

Okazuje się, że jednak, że jest szansa na to, aby w Rzeszowie powstało kolejne lodowisko, które chce wybudować z kolei Politechnika Rzeszowska przy uczelnianej nowej hali sportowej niedaleko budynku L na terenie kampusu przy al. Powstańców Warszawy.

Plan jest taki, by obiekt, gdzie miałaby powstać ślizgawka, był wielofunkcyjny – w lecie służył jako boisko do wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i tenisa, a w zimie właśnie jako sztuczne lodowisko. Płyta miałaby rozmiary 64 m na 44 m. Boisko wyposażono by w składane trybuny, lekkie zadaszenie, nagłośnienie, oświetlenie oraz monitoring.

Ponadto politechnika chce stworzyć również stadion lekkoatletyczny o wymiarach 30 na 62 m, który również byłby wyposażony w składane trybuny. Ma także powstać nowy budynek administracyjno-sanitarno-dydaktyczno-wypoczynkowy o powierzchni 2 tys. m kw.

– Pod inwestycję przygotowano już dokumenty – mapę do celów projektowych, dokumentację badania podłoża gruntowego i opinię geotechniczną. W listopadzie planowane jest uzyskanie kompletniej dokumentacji wraz z pozwoleniem na budowę – wyjaśnia Anna Worosz, rzecznik PRz.

Wartość planowanej inwestycji to niecałe 32 mln zł. Uczelnia chce starać się o pozyskanie dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Centrum Lekkoatletyczne UR.

Przypomnijmy, że Uniwersytet Rzeszowski też w przyszłym roku też chce zrealizować swoją inwestycję, którą jest Centrum Lekkoatletyczne. Póki co, ogłoszenie przetargu w tej sprawie zostało wstrzymane, bo jak jeszcze w lipcu informował Maciej Ulita, rzecznik prasowy UR, uczelnia nie otrzymała wówczas formalnej decyzji o dofinansowaniu z resortu sportu.

Zgodnie z planem, MSiT do budowy CL ma dołożyć 18 mln zł. Współfinansować uniwersytecką inwestycję ma również MNiSW w kwocie 15 mln zł.

Jeśli chodzi o wydatki samego UR związane z budową Centrum – uczelnia dotychczas na ten cel wydała 1 mln zł na prace projektowe z zaplanowanych 4 mln zł. Koszt budowy Centrum szacowany był na ok. 30 mln zł. Dziś mówi się już o kwocie 46 mln zł.

Gdy pytamy Ulitę o CL, uspokaja: – Póki co wszystko biegnie zaplanowanym torem. Przetarg, zgodnie z planem będzie ogłoszony w styczniu 2018 roku – twierdzi rzecznik UR.

Powierzchnia CL ma wynosić 12 tys. m kw. Przestrzeń ta zostanie wyposażona w pracownie diagnostyczne: biomechaniki ruchu oraz fizjologii i biochemii wysiłku fizycznego. W hali znajdzie się również m.in. 200-metrowa bieżnia okrężna (6-torowa) i 60-metrowa bieżnia prosta (8-torowa), rozbieg do skoku o tyczce, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą i do oszczepu.

Nie zabraknie też takich pomieszczeń jak szatnie, magazyny na sprzęty sportowe, pokoje dla sędziów, spikera i obsługi medycznej oraz siłowni i pomieszczenia odnowy biologicznej. Pojawi się również sala konferencyjna.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyki będzie wyposażone w trybunę, na której znajdować się będzie 300 miejsc.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4710
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości