Zapowiedzi inwestycyjne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: PanKrzychu » 02 maja 2024, 21:14

Bardzo fajnie, już myślałem, że bedzie odłożone na wieczne potem.
PanKrzychu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 190
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Ole » 03 maja 2024, 7:23

Fajnie było by napisać czego dotyczy.
:evil: :evil: :evil:

Budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego (II ETAP) przy ul. Cichej w Rzeszowie
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2167
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: DawidD » 07 maja 2024, 19:01

kacper00123 pisze:Przy Sieciecha z tego co widzę mają powstać cztery budynki mieszkalne wielorodzinne z usługami na parterach i garażami podziemnymi wraz z murami oporowymi. Inwestor MURPOL DEWELOPER


Ja słyszałem ze ma byc 7 mniejszych budynków
DawidD
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 23 paź 2020, 19:04

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: kpalcowska » 08 maja 2024, 8:43

Witam
czy ktoś się orientuję co tutaj powstanie dokładnie?

https://osrodek.erzeszow.pl/map/www/map ... 1&markery=

Budynek handlowo – usługowy wraz z infrastrukturą techniczną” na działkach nr 881/2, 874/2, 883/1, 883/4 i części działek 874/1, 881/1, 882 obr. 216 w Rzeszowie przy ul. Krogulskiego
kpalcowska
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 17 sty 2018, 12:31

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: pisul » 13 maja 2024, 15:03

kado7 pisze:Ktoś wie co to za budynek projektowany jest przy biedronce przy ul. Strażackiej?
swiety pisze:Może rozbudowa Biedry?


W piątek widziałem że biegali po działce geodeci i budowlańcy. Czyli startują. Ale co zaczynają czy budynek czy na razie samą drogę nie wiem. Co więcej na geoportalu też nie pisze co to będzie. Ale budynek złączony z biedronką pleckami i dużo miejsc postojowych. Kto wie może i połączą? Albo kolejne sklepy innej marki?



Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8621
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: pisul » 13 maja 2024, 15:39

Śpieszcie się kochać hipermarkety, tak szybko odchodzą :lol:
Źle się dzieje z kolejną siecią hipermarketów w Polsce! Oby Leclerc nie podzielił losu Tesco.


Jeszcze przed covidem w 2018 roku ta sieć miała 50 hipermarketów -
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/pomys ... ce-2417897



Dziś już zostało tylko 40 a zamykają kolejne!

Na polskim rynku coraz mniej sklepów z francuskim szyldem E.Leclerc.

Czy w tym roku sieć skurczy się jeszcze bardziej? Czterech operatorów marketów za 2022 r. (danych za 2023 r. jeszcze nie podano) zanotowało dużą stratę.
Zgodnie z informacjami ze strony internetowej E.Leclerc, francuska sieć liczy obecnie w Polsce 40 sklepów. Ostatnio zamknięta została placówka w Stalowej Woli i Śremie. Czy szykują się kolejne zamknięcia?
4 sklepy E.Leclerc i ponad 4 mln zł straty
Sklepy pod szyldem E.Leclerc są zarejestrowane na oddzielne spółki...
źródło: https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wia ... 46382.html



Na razie o rzeszowskim cisza. Ale otwierane i budowane kolejne Biedronki, Kauflandy, Lidle, Stokrotki nie wróżą dla pierwszego rzeszowskiego zagranicznego hipermarketu nic dobrego. Zmienia się też przyzwyczajenie ludzi. Wolą mniejsze sklepy i szybsze zakupy niż chodzić kilometrami za chlebem.


Są też plusy ;)
CAŁY teren Lecleka i parkingu przy nim idzie pod wysoką zabudowę.



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8621
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Pieczarkowy » 13 maja 2024, 19:55

Czy widziałeś nie raz co się dzieje na parkingu pod Leclerc i w środku? Tam multum osób robi zakupy i nie sądzę by w najbliższych latach miało się to zmienić.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 963
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: pisul » 13 maja 2024, 20:27

Odchodzimy od głównego tematu. Moderatora proszę o przymknięcie oka.

Problem jest bardziej złożony niż procentowe zajęcie parkingu przed sklepem. Firmy negocjują ceny hurtowe u producentów i rolników. Im większe zamówienie do większej liczby sklepów tym korzystniejsza niższa cena końcowa produktu na półce.

Przy zaledwie 40 hipermarketach Leclerc ma mniejszą siłę przetargową w pertraktacjach z producentami żywności niż Biedronka (z mniejszymi obiektami) ale których jest aż bagatela 3473 czy Lidl ze swoimi 900 sztukami, Stokrotka z 700 czy Kaufland z 240-ma...

Z biznesowego punktu widzenia jest nieistotne że jeden sklep ma pełny parking. Zagraniczna sieć do pewnego czasu działa aż z logistycznego punktu jest to już nieopłacalne. Rzeszowskie Tesco przed zamknięciem też radziło sobie bardzo dobrze ale zadecydowały wyniki całości. Jak jest źle warto porównać z historią Tesco w Polsce:


Tesco w Polsce - krótka historia sukcesu i upadku brytyjskiej sieci

Sprzedaż polskich aktywów sieci Netto Polska kończy 25-letnią historię Tesco w naszym kraju. To kolejny gigant - po sieciach Geant, Real, Ahold, Plus, czy Leader Price, który nie poradził sobie na bardzo konkurencyjnym polskim rynku detalicznym...
... W 2002 roku spółka Tesco Polska przejęła sieć hipermarketów Hit, umacniając się na rynku i zwiększając liczbę sklepów do 34. W 2005 roku firma przejęła sieć 9 marketów Julius Meinl, zwiększając swój stan posiadania do 74 placówek handlowych.

W 2006 roku operator wprowadził do sprzedaży odzież amerykańskiej marki Cherokee oraz przejął sieć Leader Price, zwiększając liczbę sklepów do 116. Łączna wartość inwestycji Tesco w Polsce w latach 1995 ‑2008 wyniosła 9 mld zł. Pod koniec 2011 roku liczba sklepów Tesco dobiła do 400. Tesco w Polsce to również 29 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne...
W 2013 r. brytyjski operator jest u szczytu swojej potęgi na polskim rynku. Firma zarządza siecią 450 hiper- i supermarketów ...
... Od 2016 roku Tesco rozpoczęło proces redukcji sklepów i restrukturyzacji zatrudnienia. Przyczyną jest niedostateczna rentowność sieci, która nie wytrzymuje konkurencji ze strony innych dynamicznych operatorów działających na polskim rynku. W sumie do czerwca 2020 r. Tesco zamknęło i sprzedało w Polsce ponad 120 sklepów ...
źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/hande ... ci-2400124
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8621
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Pieczarkowy » 13 maja 2024, 20:50

Zgadzam się z Tobą z tym co napisałeś w tym poście. Moje prywatne obserwacje (nie poparte żadnymi twardymi danymi) są takie, że sam niedawno wybudowany Kaufland będący w bliskim sąsiedztwie Leclerca nie przyjął się tak dobrze jak funkcjonujący od prawie 25 lat hipermarket. Myślę, że ten większy sklep celuje w całkiem inną grupę odbiorców - często widuje tam osoby robiące ogromne zakupy, które przyjeżdżają samochodami na rejestracjach z powiatu rzeszowskiego. Ludzie są przyzwyczajeni, że w tym konkretnym miejscu stoi ten sklep niemal od zawsze i oferuje wszystko. To szczególnie widać przed świętami, gdzie w Kauflandzie bywają pustki, a do Leclerca nie ma nawet co się wybierać, jeśli nie chce się stać w kolejkach i przeciskać między ludźmi. Tesco zniknęło i konkurencji dla tak dużego sklepu w okolicy brak.

- Przyjechałem do Rzeszowa już w październiku 2000 roku, kiedy trwała budowa hipermarketu. Otwarcie zaplanowaliśmy na 21 maja 2001 roku. Byłem wówczas dyrektorem sklepu, prezesem zarządu zaś Serge Doliński. Otwierałem już wcześniej nasze sklepy we Francji i nigdy nie widziałem, tego co w Rzeszowie. Takiego tłumu ludzi, takiej fali i zainteresowania nowym sklepem. Brakowało wózków, koszyków. Robiliśmy zdjęcia i wysyłaliśmy francuskim kolegom, którzy byli w szoku. Nigdy tego nie zapomnę


Tak o otwarciu Leclerca mówił prezes tego sklepu 13 lat temu. Wydaje mi się, że rzeszowski sklep może być fenomenem wobec innych placówek tej marki w Polsce, choć niestety nigdy w nich nie byłem, więc może się mylę.

Sam wolę mniejsze sklepy, ale nie sądzę, aby Leclerc w tym miejscu zwinął się przed swoim 30 leciem. Musiałaby faktycznie pojawić się odgórna decyzja o sprzedaży wszystkich polskich marketów... ale czy wtedy nadal ktoś wolałby postawić tutaj bloki zamiast kury znoszącej złote jaja?
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 963
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: PanKrzychu » 13 maja 2024, 22:04

Jest jeszcze jedna sprawa. Jak miasto pouchwala odpowiednie plany zagospodarowania, to ta działka może w pewnym momencie być tyle warta, że ktoś zmotywowany do inwestycji po prostu zaproponuje taką kwotę, że Leclerc nie będzie mógł odmówić.

Nie zdziwiłbym się, a nawet mam nadzieję, że kilka developerów się dogada i złożyły wspólną propozycję jako konsorcjum. Tu jest tyle miejsca, tak świetna lokalizacja, tyle możliwości, że szkoda by było, gdyby zamiast dobrze zaplanowanego, spójnego osiedla z dobrze zaprojektowanymi wysokościowcami, usługami w parterach i jakimś biurowcem czy dwoma powstało tylko po prostu kolejne osiedle jakich w Rzeszowie pełno.
PanKrzychu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 190
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość