Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Wasze uwagi, zastrzeżenia i pomysły dotyczące forum

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: pisul » 17 mar 2016, 14:50

O tego to nie wiem. Pewnie inni moderatorzy uznali że tak trzeba. Ale nie znam tematu co i jak.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: Kognakus » 17 mar 2016, 17:35

W dzienniku widać ze pare postów wyleciało 14-stego :)
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: pisul » 17 mar 2016, 18:43

Faktycznie. Jeden post usunięty 14 marca 2016 o 6:55 i trzy o 6:56 i to przeze mnie! Ale przyznaje sie bez bicia teraz po tylu dniach nie pamiętam treści. Widać musiała być jakaś pomyłka albo coś nieistotnego?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: rafik » 17 mar 2016, 22:00

W gwoli ścisłości były to posty dotyczące statystyk najbiedniejszych regionów i zachwytu co poniektórych z racji tego że jesteśmy wyżej o 1% od lubelskiego.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: jasiop » 19 maja 2016, 0:04

pisul Po raz kolejny raz proszę, nie dawaj tak dużych zdjęć ... Po co rozmiar 3200x2200 ?
Fajnie, że zdjęcia są, ale to długie ładowanie ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Wieści z miasta

Postautor: pisul » 23 maja 2016, 16:20

Sindus pisze:Zdjęcie zrobione szybko przez siatkę ,bo pani 'ochroniarz' zakazała mi fotografować.Efekt -brak zbliżenia(zoom)


Jeśli robisz zdjęcia z terenu publicznego ogólnodostępnego: ulicy, trawnika(rozumiem że siatką mają ogrodzony swój teren) to możesz nawet mimo protestów ochrony robić zdjęcia. Od 2010 nawet wnętrza sklepów (mimo iż na drzwiach wejściowych wisi naklejka zakaz fotografowania jak np. w rzeszowskim Tesco) Nie wolno tylko 2 rzeczy fotografować terenu wojskowego i przedszkoli/szkół/żłobków. Co do budów ja raczej unikam zbliżeń twarzy pracowników i samych pracowników. Polskie prawo mówi że można robić zdjęcia jeżeli jest tłum. Przy czym nie precyzuje pojęcia tłumu ale polskie sądy opierają sie na niemieckim prawie mówiącym że tłum to 5 i więcej osób.

Tak że fotograf jest nietykalny jeśli nie wchodzi na prywatną własność. Sklepy od 2010 nie mogą już zakazywać fotografowania podając paragraf o zakłócaniu miru domowego. Sąd wydał opinie że miejsca publiczne (sklepy,knajpy...) to nie prywatne domy. Tak że możesz pani ochroniarz powiedzieć żeby wyszła z kadru bo psuje zdjęcie a forumowicze czekają ;)
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Wieści z miasta

Postautor: jasiop » 23 maja 2016, 16:41

pisul pisze: Od 2010 nawet wnętrza sklepów (mimo iż na drzwiach wejściowych wisi naklejka zakaz fotografowania jak np. w rzeszowskim Tesco) Nie wolno tylko 2 rzeczy fotografować terenu wojskowego i przedszkoli/szkół/żłobków. Co do budów ja raczej unikam zbliżeń twarzy pracowników i samych pracowników. Polskie prawo mówi że można robić zdjęcia jeżeli jest tłum. Przy czym nie precyzuje pojęcia tłumu ale polskie sądy opierają sie na niemieckim prawie mówiącym że tłum to 5 i więcej osób.
Tak że fotograf jest nietykalny jeśli nie wchodzi na prywatną własność. Sklepy od 2010 nie mogą już zakazywać fotografowania podając paragraf o zakłócaniu miru domowego. Sąd wydał opinie że miejsca publiczne (sklepy,knajpy...) to nie prywatne domy

1. Według mnie będąc na czymś terenie prywatnym - np sklepie - gdzie widnieje zakaz fotografowania - to masz się do tego stosować. Przepis o zakłócanie miru domowego nie ma raczej tu zastosowania ...
2 Zakaz fotografowania szkół ? przedszkoli ? Gdzieś znalazł taki przepis ?
3. Żaden sąd przy ustalaniu praw wynikających z tzw. ochrony wizerunku czy dóbr osobistych nie opiera na liczbie "5", traktując to jako tłum ...
Pokaż mi przepis polskiego prawa, na który się powołujesz i który mówi, " że można robić zdjęcia jeżeli jest tłum."
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Wieści z miasta

Postautor: pisul » 23 maja 2016, 18:01

Jasiu temat fotografii i prawa bardzo mnie interesuje. Wszystko co powiedziałem omawiane w dużej liczbie publikacji. Ale nie o tym ten temat

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/re ... zdjec.aspx

lub

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

lub

http://milekq.republika.pl/dokumenty/photograpic01.html

lub

http://wyborcza.biz/biznes/1,147881,174 ... BoxBizLink
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Wieści z miasta

Postautor: jasiop » 23 maja 2016, 20:09

pisul - błądzisz ...
z podanego przez Ciebie artykułu:
"----Lokale gastronomiczne, kawiarnie, centra rozrywki czy placówki handlowe, to miejsca ogólnodostępne, które można uznać za miejsca publiczne. Jednak korzystając z takich miejsc powinniśmy stosować się do zasad określonych przez właściciela danej placówki, np. w regulaminie porządkowym."

Ponawiam:
2 Zakaz fotografowania szkół ? przedszkoli ? Gdzieś znalazł taki przepis ?
3. Pokaż mi na co powołujesz mówiąc, iż " polskie sądy opierają sie na niemieckim prawie mówiącym że tłum to 5 i więcej osób..."
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Wieści z miasta

Postautor: jasiop » 23 maja 2016, 22:35

Kto skasował pisula i moje wpisy ?
Dobre zasady wymagają by o tym powiadomić zainteresowane osoby.

Posty przeniesione do odpowiedniego działu-moderator
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy techniczne i propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości