Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Wasze uwagi, zastrzeżenia i pomysły dotyczące forum

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: Kognakus » 14 sty 2016, 13:11

Sprawa wygląda tak że posty w stylu:
- "nie podoba mi sie w xxx maja lepsze"
- "zgadzam sie z xyz tez mi sie niepodoba bo w xxx maja lepsze"
- "deweloper to xxx"
i tym podobne, bez konkretnych uzasadnień są usuwane.
Każdy może wejść na forum i napisać bzdury na jakiegoś dewelopera, owszem jeżeli to co jest napisane jest poprzedzone konkretami (jakieś zdjęcia itp.) to nie ma powodu żeby usuwać takie posty. Jest jeszcze druga strona medalu: pisanie rzeczy na które nie ma się dowodów a mogą wpłynąć na "dobro" dewelopera. Może to skutkować konsekwencjami prawnymi ( już miałem pismo z prokuratury o wydanie danych użytkownika - deweloper skierował sprawę do sądu. ) więc takie posty również ze względu na ochronę piszącego zostają usuwane.
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: pisul » 14 sty 2016, 16:42

A ja dopisze słowo o prawie autorskim.

Teksty i zdjęcia wrzucane z portali informacyjnych czy innych for mogą być objęte prawem autoskim. Ale Prawo cytatu dopuszczalna możliwość przytoczenia fragmentu (w tworzonym przez siebie poście/temacie) artykułu lub zdjęcia jeśli podamy autora zdjęcia i żródło cytatu.

Dlatego pod zdjęciem należy obowiązkowo napisać kto zrobił zdjęcie, pod mapką kto opracował mapke a pod fragmetem tekstu ujętego w cudzysłów np. z newsu rzeszow-news, nowin... podać żródło cytatu:

- zródło: http://www.nowiny...
albo
- całość: http://www.rzeszow-news...
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: kokobi » 18 lut 2016, 13:45

Jestem starszym czlowiekiem i tutaj na tym forum nowym i nie bardzo wiem o co chodzi. Napisalem wczoraj wpis na forum w nowo otwartym temacie, poniewaz nie znalazlem takiego tematu i dostalem ostrzezenie a potem zablokowano mnie na 24 godziny. Dzis napisalem i nie wiem gdzie jest teraz moj nowy wpis. Nie wiem o co chodzi i moze moderator mi to wytlumaczy ?
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: swiety » 18 lut 2016, 18:33

Witam,

Nie ma potrzeby zakładania kilku tematów dla jednej inwestycji (Pan założył 2 w dwóch działach - po co?), podobnie z pisaniem postów. Napisał Pan kilka postów o tym samym. Jeśli nikt nie odpisał na nie, nie ma sensu pisać kolejnych - trzeba czekać aż się ktoś do nich odniesie - kolejne posty będą kasowane.

Pana posty są tutaj, nie ma potrzeby pisać ich po raz kolejny .

viewtopic.php?f=17&t=19&start=210
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: kokobi » 18 lut 2016, 19:03

swiety dzieki za info, troche sie pogubilem bo nie wiedzialem gdzie jest moj wpis, dlatego tyle prob.
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: Sindus » 26 lut 2016, 22:55

Dlaczego nie ustawicie zegara(godz.) na aktualny czas?
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: Kognakus » 27 lut 2016, 1:17

Już jest ustawione, możliwe też że masz w swoim profilu inne ustawienie odnośnie daty niż standardowe forum.
http://inwestycje-rzeszow.pl/ucp.php?i=174
UTC+1 czas letni wyłączony.
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: rafik » 16 mar 2016, 23:25

Czy w wypadku usunięcia postu przez moderacje/administracje użytkownik którego autorstwa był ten post jest o tym informowany?
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: pisul » 17 mar 2016, 1:44

Gdy dużo postów np. podczas kłótni albo jakichś bzdur to nie ma szans i szkoda czasu. Nieraz z dwie strony o wszystkim tylko nic związanego z tematem. Logistycznie każdego poinformować sie nie da. Ale niedawno np. po 24 w nocy jakiś człowiek z jednym postem napisał wprost z imienia i nazwiska ten a ten deweloper to złodziej i oszust. Po czym użył wiązanki przekleństw... No wtedy trzeba zareagować i przypomnieć że nikt nie jest w sieci anonimowy i robi sam sobie krzywde. Wtedy wysyła sie na priv kilka ciepłych słów. Dużo jest też nachalnej reklamy konkurencji w tematach deweloperów którym lepiej idzie. A ostatnio po 3 w nocy jakiś forumowicz mnie rozbawił. Napisał z 30-40 zdań, chwile mu pewnie zajęło o tym żeby nie powiem gdzie nie kupować mieszkań bo to kiedyś kiedyś była ziemia jego ojców. Innym razem ktoś pomylił temat osiedla z tematem budowy drogi i podał nr. telefonu w poście. Telefon nie odpowiadał więc to mógł być głupi żart? I też wolałem skasować żeby kogoś nie narazić na kilkadziesiąt telefonów.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: rafik » 17 mar 2016, 14:01

W takim razie dlaczego zostały skasowane posty z tematu Rzeszów-Statystyki?
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy techniczne i propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości